Klatovský Pavilon skla zve na setkání se secesními květinami

V neděli 7. června 2020 odpoledne se v klatovském Pavilonu skla můžete vrátit s výtvarnicí a zahradnicí Jarkou Papežovou o více než sto let zpátky.

První veřejné kluziště v Plzni

Do doby kolem roku 1900. Tvůrčí dílna aranží živých květin v duchu secesní inspirace je ojedinělým projektem, ve kterém se spojuje krása skla s krásou květin.

 Paní Papežová po celé týdny pečlivě studovala starou literaturu věnovanou historickému aranžování květin a je připravená se s účastnicemi a účastníky dílny o získané znalosti podělit. Základem živých vazeb budou drobné karafiáty, které byly v secesi velmi oblíbené a které v aranžích doplní další květy a rostliny. Budou to na dnešní dobu vazby méně obvyklé, ale poučení z minulosti může ukázat i novou cestu do budoucnosti a oživit vzhled současné domácnosti. A paní Papežová bude v tomto ohledu průvodkyní více než povolanou.
Aby secesní vazba květin vyzněla, tak jak má, je třeba mít i správnou vázu. A takové vázy jsou nyní v obchůdku Pavilonu skla k dispozici – jde o jednoduché válcovité vázy s dekory zhotovenými podle vzorů z produkce proslulé sklárny firmy Lötz z Klášterského Mlýna u Rejštejna, jejíž skla jsou ve stálé expozici pavilonu. Tyto vázy jsou vyráběné pouze pro klatovský PASK a prodávat se začnou právě o víkendu 6. a 7. června. Každá z nich je číslovaným originálem.

Tvůrčí dílna začíná od 13 hodin. Seznámení se secesními vazbami a jejich realizace bude trvat asi hodinu a další cykly tak budou od 14 a 15 hodin. Cena kurzu je 625.- Kč a je v ní zakoupení secesí inspirované vázy (v rámci dílny se slevou), živé květiny a další materiály pro vazbu. Vzhledem k limitovanému počtu účastnic a účastníků doporučujeme předem telefonickou nebo emailovou rezervaci na recepci PASKu. Zde se také můžete zeptat na další podrobnosti.

V neděli se tak můžete vrátit v Pavilonu skla do časů našich prababiček a prožít si tak trochu nostalgii doby, kdy na nárožích visely plakáty Alfonse Muchy, kdy jezdily první automobily a na filmových plátnech se promítaly němé grotesky.  
 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
05.06.2020 14:070 +
 
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby