Schválení zákona o rozpočtech krajů by podle předsedy Sněmovny Václava Klause stačilo do konce roku. Hejtmanům se zdá jako prakticky možný maximálně červenec.
Předseda Parlamentu Václav Klaus prosazuje, aby místně příslušné daně z příjmu fyzických a právnických osob zůstávaly v krajích. "Obce v regionu ale nesmí být bity, "řekl včera v Plzni Klaus. Kraje nesmí být podle podle Klause financovány pouze jednostranně - buď ze státní kasy, nebo z daňových výnosů. Státní dotace krajům se musí odvíjet od počtu obyvatel, škol, kilometrů silnic apod. Musí být stanovena pravidla konkrétních procentuálních podílů. Předseda Sněmovny tvrdí, že čas na schválení zákona o rozpočtech krajů je do konce roku. S tím však zásadně nesouhlasí všichni hejtmani, kteří tvrdí, že jasno musí být do poloviny roku.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Provedení stavebních prací, včetně dodávky materiálu. Stavby rodinných domků. Půdní vestavby. Montáž sádrokartonových podhledů a příček. Zateplování fasád. Rekonstrukce staveb. Projektová a inženýrská činnost. Truhlářství.