Sklepy a kočárkovny jsou vyhledávaným cílem zlodějů mimo jiné proto, že tyto prostory zpravidla nejsou nijak kvalitně zabezpečené a tak se zloději bez větší námahy dostávají přes vstupní dveře.
Sklepy a kočárkovny jsou vyhledávaným cílem zlodějů mimo jiné proto, že tyto prostory zpravidla nejsou nijak kvalitně zabezpečené a tak se zloději bez větší námahy dostávají přes vstupní dveře. Od začátku listopadu se počet vykradených sklepů a kočárkoven vyšplhal na dvě desítky. Někdy se poberta musel spokojit se skleničkami zavařenin, jindy našel tučnější kořist například v podobě jízdního kola. Právě ze sklepů a kočárkoven se postupně ztratilo celkem 14 jízdních kol. Ani v případě vykradeného sklepa v jednom z domů v Čechově ulici pachateli zřejmě nedělalo problémy překonat zámek ve dveřích. Odměnou za jeho snažení mu byla dvě jízdní kola, která tady jejich majitel v dobré víře, že je tak uchrání před zloději, uschoval. Jak pánské horské kolo, tak dámský bicykl ze sklepa zmizel. Škoda, kterou neznámý pachatel Plzeňanovi způsobil, se odhaduje na 8500 korun.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Městský obvod Plzeň 4 – Doubravka zahrnuje rozsáhlé území východní části Plzně včetně Doubravky, Lobez, Červeného Hrádku a Zábělé. Úřad městského obvodu sídlí na Masarykově ulici a zajišťuje širokou škálu služeb pro občany – od evidence obyvatel a matriky po správu veřejného prostoru. Aktivně podporuje komunitní život, sportovní a kulturní akce a rozvoj místní infrastruktury.