Kraj dal peníze na památky

Neinvestiční dotace na podporu památkové péče rozděloval Plzeňský kraj. Na základě žádostí měst a obcí rozdělilo Zastupitelstvo částky jeden a půl milionu korun.

obrázek: Kraj dal peníze na památky
Neinvestiční dotace na podporu památkové péče rozděloval Plzeňský kraj. Na základě žádostí měst a obcí a doporučení Rady kraje schválilo Zastupitelstvo přidělení dotace do výše 65 procent z celkového rozpočtu projektu, maximálně však ve výši sto tisíc korun.
    Výjimku tvoří projekty, kde je navrhovaná částka vyšší buď z důvodu, že památka má výrazně nadregionální charakter a její záchrana je zcela mimo možnosti obce - například klášter v Chotěšově - nebo potřeba finančních prostředků vznikla v souvislosti s povodněmi a je nutno situaci bezodkladně řešit - budova radnice ve Švihově.
    Dotace v celkovém objemu jeden a půl milionu korun se týkají celkem 32 projektů z oblasti památkové péče s cílem podpořit restaurátorské, stavebně historické, archeologické průzkumy a památková vyhodnocení památkových zón lidové architektury, památkových rezervací lidové architektury, krajinných památkových zón a památkových zón městské architektury jako důležitého podkladu pro jejich další rozvoj. Pro tyto konkrétní oblasti nelze použít žádný dotační program vyhlášený státem.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články