Kraj má další zlata z dětské olympiády, je celkově dvanáctý

Na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020 v Karlovarském kraji se rozrostl počet medailí Plzeňského kraje o další dvě zlaté.

Cílená propagace v Plzni

Ani ve svém druhém závodu nenašel v lyžařském orientačním běhu přemožitele Antonín Svoboda a stal se tak dvojnásobným zlatým olympijským medailistou. Ve středečním závodě zvítězil na krátké trati. 

Skvělý výkon předvedla Nicole Zemanová, která vylepšila své 4. místo z obřího slalomu a vystoupila po slalomu na stupínek nejvyšší. Ačkoliv byla po prvním kole na čtvrtém místě, tak v tom druhém nedala soupeřkám šanci a zaslouženě zvítězila.

Po třetím soutěžním dnu olympiády má tak Plzeňský kraj 5 zlatých (Antonín Svoboda 2x, Vanessa Volopichová, Kryštof Ruža, Nicole Zemanová) 1 stříbrnou (Karolína Šperlová) a 1 bronzovou medaili (David Kasl).

I závěrečný den Her IX.zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020 vKarlovarském kraji přinesl výpravě Plzeňského kraje zlatou medaili.

Získala ji ve snowboardingu Vanessa Volopichová. Konkrétně ovládla slopestyle mladších dívek, nakterý se specializuje. Je to její nejsilnější disciplína, což bylo také na sjezdovce Pod Zámečkem ve skiareálu Klínovec vidět. Vanessa se tak stala nejúspěšnější sportovkyní Plzeňského kraje, jelikož výše zmíněnou zlatou medaili přidala ke zlaté medaili, kterou získala ve snowboardcrossu a také ještě přidala čtvrté místo v paralelním slalomu.

Ve svatostánku karlovarské Energie v KV Areně začal v18:00 hodin medailový a zároveň závěrečný ceremoniál. Nejprve byly předány cenné kovy nejúspěšnějším sportovcům ze středečního a čtvrtečního dne. Po všech oficialitách byla stažena olympijská vlajka, kterou následně předali zástupci Karlovarského kraje do rukou budoucího pořadatele Her X.letní olympiády dětí a mládeže ČR 2021 – Olomouckému kraji, kam se „olympiáda“ vrací přesně po deseti letech.

Celkově pak mladí sportovci Plzeňského kraje získali šest zlatých medailí (Vanessa Volopichová 2x, Antonín Svoboda 2x, Kryštof Ruža, Nicole Zemanová), jednu stříbrnou (Karolína Šperlová) a jednu bronzovou (David Kasl). Nejúspěšnějším sportem krajské výpravy byl snowboarding.

V celkovém hodnocení krajů se Plzeňský kraj umístil na 12.místě.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
24.01.2020 07:000 +
 
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka