Kraj má na dětské olympiádě úspěšný rozjezd

Za první dva dny sportovních soutěží na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020 získal Plzeňský kraj tři zlaté medaile.


Hned první soutěžní den si pro zlatou medaili dojel Antonín Svoboda, který vyhrál soutěž ve sprintu chlapců 14 let v lyžařském orientačním běhu. Ještě první den velmi příjemně překvapil třetím místem krasobruslař David Kasl, který získal bronzovou medaili v kategorii mladších chlapců. Po dlouhé době se tak zástupce Plzeňského kraje v krasobruslení objevil na stupních vítězů. V alpských disciplínách si velmi dobře vedla Nicole Zemanová. Po prvním kole obřího slalomu byla na čtvrtém místě. Ve druhém kole se její útok na stupně vítězů nevydařil, ale udržela skvělé čtvrté místo. Páté místo pak ještě přidala mladší Tereza Eismanová.

Druhý soutěžní den zazářily zástupkyně Plzeňského kraje ve snowboardcrossu mladších dívek. Vanessa Volopichová získala zlatou medaili a navázala tak na pondělní čtvrté místo v paralelním obřím slalomu mladších dívek. Druhá pak skončila Karolína Šperlová a přidala do sbírky Plzeňského kraje stříbrnou medaili. Karate – kumite jednotlivců, dorostenci do 60 kg, jednoznačně ovládl Kryštof Ruža a získal pro Plzeňský kraj již třetí zlatou medaili.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 22.01.2020 09:020 +
 
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka