Kraj poskytne tři miliony postiženým oblastem, pomůže i centrální obvod Plzně

Zastupitelstvo Plzeňského kraje ve středu schválilo finanční pomoc ve výši 3 miliony korun Jihomoravskému a Ústeckému kraji. Peněžní dar je jednou z forem, kterou může Plzeňský kraj postiženým krajům pomoci.

weby uniweb

 Finanční pomoc ve výši 3 miliony korun poskytne Plzeňský kraj formou darovací smlouvy Jihomoravskému kraji ve výši 2,5 milionu korun pro postižené obce na Břeclavsku a Hodonínsku a Ústeckému kraji ve výši půl milionu korun na pomoc obcím Blatno, Stebno a Petrohrad.

„Situaci v obcích zdevastovaných tornádem na jižní Moravě a v Ústeckém kraji  vnímáme jako velmi vážnou a věřte, že i když jsme někdy i stovky kilometrů daleko, není nám lhostejná. Zastupitelstvo Plzeňského kraje proto dnes schválilo finanční pomoc postiženým lokalitám v celkové výši 3 miliony korun. A nad rámec toho věřím, že jsme udělali radost i některým maminkám s dětmi, když jsme jim nabídli možnost strávit pár dnů dovolené na Šumavě v našem krajském ubytovacím zařízení,“ doplnila hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Centrální obvod pošle na pomoc Moravě 750 tisíc

Dar ve výši 700 tisíc korun poskytne centrální plzeňský obvod obcím na tornádem postižené Moravě a obci Stebno na severu Čech. Další 50 tisíc korun obdrží Zoologická zahrada Hodonín. Na svém mimořádném jednání ve středu 7. července pomoc schválili zastupitelé obvodu.

Částkou půl milionu korun bude podpořena finanční sbírka Jihomoravského kraje na pomoc obcím oblastech Hodonínska a Břeclavska, které včervnu zasáhlo ničivé tornádo. Dalších 200 tisíc korun obdrží obec Stebno u Kryr na Lounsku, kde se ve stejnou dobu přehnal meteorologický jev zvaný „downburst“. Vobci Stebno bouře poničila asi 25 domů, což je odhadem 40 procent místních nemovitostí. Zoologická zahrada Hodonín dostane od třetího městského obvodu dar ve výši 50 tisíc korun.

„Rychlá pomoc je ta nejúčinnější, proto bylo na svoláno mimořádné jednání zastupitelstva, abychom poskytnutí finančního daru odsouhlasili. Finanční dar byl zastupiteli bez připomínek odhlasován,“ uvedli zástupci vedení Městského obvodu Plzeň 3.


výkup škodovek auto cb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
FESTIVAL BONJOUR PLZEŇ 2021

Hlavní zprávy

 

sebevědomá fabia auto cb
uniweb weby