Kraj určil školy a školky pro děti zaměstnanců vybraných profesí

Vzhledem k nově platným opatřením Vlády ČR Plzeňský kraj prostřednictvím rozhodnutí hejtmanky určil v každém okrese školy a školky pro děti ve věku 2-10 let zaměstnancům vybraných profesí.

weby uniweb

Velký zájem byl zaznamenán mezi dotčenými zaměstnanci už o víkendu, kdy jim byla možnost využití škol a školek nabídnuta.

Vyhlášením nouzového stavu Vládou ČR dne 26. února 2021 byly rozhodnutím hejtmanky Plzeňského kraje určeny školy a školská zařízení, která budou vykonávat nezbytnou péči o děti, o něž nemohou za krizové situace vykonávat péči rodiče nebo jiný zákonný zástupce.

„Jsme si vědomi toho, že zavření škol a školek se může v tuto chvíli odrazit na personální situaci mnoha oblastí, kterými jsou zdravotnictví, sociální služby, doručování České pošty nebo dalších oblastí kritické infrastruktury. Proto jsme již o víkendu vytvořili seznam určených škol a školek pro tyto zaměstnance a oslovili je s nabídkou péče o jejich děti. Zájem byl během víkendu vysoký, přihlásilo se nám více než 70 zájemců,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.

K prvnímu dni provozu určených škol a školských zařízení je evidováno více než 250 dětí se zájmem o péči o ně. Během víkendu bylo evidováno 75 žádostí, v pondělí ráno pak dalších 50. Celkem kraj eviduje než 250 zájemců o péči v určených školách a školských zařízeních.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
STK Nepomucká

Hlavní zprávy

 

AUTO CB škoda plus
uniweb weby