Krizový štáb doporučuje vytvořit si zásoby ochranných prostředků

Krizový štáb Plzeňského kraje na svém pátečním jednání přijal usnesení o vytvoření zásob osobních ochranných prostředků pro svoje organizace.

weby na míru UNIWEB

Doporučuje totéž i pro další organizace a instituce poskytující zdravotní a sociální služby.

Kompletní usnesení Krizového štábu PK zní takto: „Krizový štáb Plzeňského kraje doporučuje vytvoření krajské hmotné rezervy osobních ochranných prostředků Plzeňského kraje k okamžitému použití ve zdravotnických zařízeních, zařízeních sociálních služeb a školských zařízení Plzeňského kraje v případě další vlny epidemie COVID-19 či onemocnění obdobného typu a výpadku standardního komerčního zásobování dotčených subjektů od smluvních dodavatelů. Dále doporučuje všem poskytovatelům zdravotních a sociálních služeb v Plzeňském kraji vytvoření vlastních rezerv osobních ochranných prostředků k okamžitému použití v případě další vlny epidemie COVID-19 či onemocnění obdobného typu a výpadku standardního komerčního zásobování dotčených subjektů od smluvních dodavatelů.“

Na jednání štábu zástupci KHS shrnuli současnou epidemiologickou situaci v kraji, ale i přes příznivý vývoj nadále vyzývají k opatrnosti a dodržování všech hygienických opatření. KHS také informovala o postupném stahování armádních pracovníků z pracovišť KHS, které bude probíhat dle harmonogramu do konce května. Od 1. června by měla KHS vykonávat veškerou činnost vlastními silami. V případě náhlé potřeby je připravena armáda poskytnout do 24 hodin pomoc v podobě např. posílení odběrových týmů.

Členové Krizového štábu PK byli seznámeni s okolnostmi, které souvisí s ukončením nouzového stavu, ten by měl, podle dosavadních informací, skončit 17. 6. 2020 ve 23:59 hod. S koncem nouzového stavu jsou automaticky zrušena veškerá rozhodnutí hejtmana a ústředních orgánů státní správy vydaná na základě krizového zákona. Nadále ovšem platí mimořádná opatření vydaná ministerstvem zdravotnictví vedená jako krizová opatření vlády – např. nošení roušek, ochrana hranic apod.

S ukončením nouzového stavu také bude ukončena nepřetržitá činnost Krizového štábu PK, komunikace bude probíhat nadále prostřednictvím odborných skupin a v případě potřeby budou svolávány porady zúženého Krizového štábu PK.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb zima 2021

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby