Kvůli DVB-T2 kupovaly krajské nemocnice stovky televizorů a set-top-boxů

Přes 340 nových televizorů a zhruba 160 set-top-boxů. Takový je v Nemocnicích Plzeňského kraje účet za přechod na nové televizní vysílání DVB-T2.


Televizory jsou v krajských nemocnicích téměř ve všech běžných lůžkových pokojích už řadu let. Ne všechny ale byly připraveny na nový standard pozemního digitálního vysílání. Loni a na počátku letošního roku proto došlo k postupné obměně, která stála přes jeden milion korun.

Nejvíce televizorů pořizovala Klatovská nemocnice, která obměnila prakticky všechny - konkrétně 152. „Společně s instalací jsme ještě upravovali anténní systém a osazovali zesilovač. Byly problém se sílou signálu, takže výběr programů byl omezen. Teď by mělo běžet zhruba 30 programů,“ říká vedoucí technického oddělení Klatovské nemocnice Václav Jakl.

V Rokycanech rozdělili televizory na novější a starší. Starší vyřadili a nahradili. Novější dovybavili set-top-boxy. „Pořizovali jsme 76 televizorů a 60 set-top-boxů,“ upřesňuje za technický provoz Ondřej Bauer. 

Nemocnice Horažďovice obnovovala televizory během postupné modernizace pokojů v uplynulých letech. Nové tak nebylo třeba kupovat vůbec. „Dokoupili jsme tíémař 60 set-top-boxů. Naši technici k nim vytvořili úchyty, aby byly schované za obrazovkou,“ vysvětlil ředitel nemocnice Martin Grolmus.

Obměnu dle potřeby provedly i nemocnice v Domažlicích, Stodu a Plané. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh