Lávka u Kamenného rybníka má být dostavěna do konce roku

Složité geologické podmínky ve vztahu k atypické, vertikálně a horizontálně proměnné, silně přepjaté konstrukci způsobily problémy při stavbě lávky u Kamenného rybníka v Plzni.

SEO UNIWEB

Stavbaři už našli řešení a dílo chtějí dokončit ještě v tomto roce. Lávku přes frekventovanou silnici a železniční trať buduje město Plzeň.

„Už víme, co problémy způsobilo, a tak se můžeme opět pustit do stavebních prací. Odborníci z Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze tři měsíce monitorovali stav lávky. Došli k závěru, že nestandardní pohyby konstrukce a vlásečnicové trhliny, které se na lávce během jara objevily, byly způsobeny nestabilními klimatickými podmínkami v době stavby. V krátkém časovém úseku totiž došlo k teplotním změnám a vysokým srážkovým úhrnům. Navíc je lávka budována v geologicky složitých podmínkách,“ vysvětlil technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Podle jeho slov udělá město vše pro to, aby v případě dobrých klimatických podmínek byla lávka zprovozněna do konce letošního roku.

Lávka s označením SO 221 je budovaná přes silnici I/27 a má zajistit bezpečnost pěších i cyklistů, kteří se pohybují v oblíbené plzeňské rekreační zóně v okolí soustavy boleveckých rybníků. Lávka zajistí, aby nemuseli přecházet a přejíždět frekventovanou komunikaci a následně i trať v místě, kde nebyl vyznačen železniční přejezd. Původně měla být její stavba dokončena letos v květnu.

„Tři metry široká lávka je originální a technicky náročné inženýrské dílo a vlivem klimatických podmínek došlo k předem neovlivnitelnému chování nosné konstrukce. Díky monitoringu stavby a konzultacím s odborníky jsme našli nápravná opatření, která nyní budeme realizovat,“ uvedl vedoucí Odboru investic Magistrátu města Plzně Pavel Grisník. Jedním z nich je například přidaná vrstva betonu na nosných pilířích.

weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Škoda Octavia 125 Restart2

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb