Legendární Hospoda Na Spilce je v provozu. V hlavní roli pivo a česká kuchyně

Jedna z největších hospod v České republice – Hospoda Na Spilce v Plzeňském Prazdroji – je po více než dvou letech od července opět otevřená.


Podnik, který byl dlouhá léta oblíbeným cílem nejen návštěvníků pivovaru Plzeňský Prazdroj, na jehož nádvoří sídlí, prošel výraznou obměnou. A to jak z hlediska interiéru, technologií, tak i personálu a menu.

Hospoda Na Spilce letos oslaví 30 let své existence. „Staronovým“ provozovatelem je po 17 letech znovu Plzeňský Prazdroj. Propojení s návštěvou některé z prohlídkových tras nebo s akcemi, které se v pivovaru konají, je tak nyní ještě intenzivnější. Například je možné si společně s prohlídkou pivovaru rovnou zarezervovat i stůl v hospodě a zážitek z prohlídky umocnit některou ze specialit moderní české kuchyně spolu se správně ošetřeným a načepovaným pivem. Základem je samozřejmě pivo Pilsner Urquell, ale spolu s ním jsou na výběr i další piva včetně speciálů z programu Volba sládků nebo z plzeňského experimentálního pivovaru Proud.

Novým šéfkuchařem Spilky je Lukáš Holý, který se už několik let věnuje vaření spojeným s pivem. Profesní zkušenosti sbíral v kuchyních zahraničních hotelů a restaurací, včetně těch oceněných michelinskými hvězdami, a vařil také pro českého prezidenta. „Naše kuchyně je unikátní spojením ´pivo a jídlo´. Máme skvělé pivo, k němu nabízíme i skvělé jídlo a chceme, aby se to vzájemně podporovalo, aby to fungovalo tak, že když si u nás dáte jídlo, máte velkou chuť na to pivo a naopak! Pivo u nás najdete skoro ve všem, používáme ho při pečení i vaření, přidáváme ho do chleba, rohlíků, ale i do buchet a koláčů. Kromě piva jsou základem naší kuchyně kvalitní suroviny a produkty, a to hlavně od českých farmářů, chovatelů a pěstitelů z plzeňského regionu,“ říká Lukáš Holý a přidává i konkrétní tip: „K našim specialitám patří třeba pivní guláš z vepřových líček, kam přidáváme černé pivo z pivovaru Proud, nebo pivní chleba, který jsme tři měsíce ladili, než jsme došli k finální podobě, konzistenci a delikátní chuti.“

Hospoda Na Spilce na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj má otevřeno každý den od 11 do 22 hodin. Aktuální informace na www.naspilce.cz a na FB https://www.facebook.com/naspilce

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR