Letní barokní festival chystá i letos řadu akcí po kraji

Také letos se uskuteční tradiční kulturní akce Letní barokní festival. Vzhledem k epidemiologické situaci se letošní ročník festivalu dočkal řady omezení především větších akcí.

Prodej hovězího masa od farmáře

Letní barokní festival je organizován Plzeňským krajem od roku 2016 a přímo navazuje na Týdny baroka, které probíhaly v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury. Cílem je představit veřejnosti barokní dědictví Plzeňského kraje v čele s architektonickými památkami. Zároveň přibližuje barokní dobu a její každodennost tak, aby ji mohl návštěvník vnímat všemi smysly – poslechem barokní hudby, pohledem na krásné barokní šaty, přivonět k vůním typickým pro baroko či ochutnat autentickou dobovou delikatesu. Ve večerním šeru slavnosti ukončuje nádherný barokní ohňostroj.

Program tvoří větší barokní slavnosti ale pak také drobnější doprovodný program.

21. června, hrad Švihov

OPERA TANEC NEVDĚČNIC (Il ballo delle ingrate) – opera Claudia Monteverdiho

Jedinečné provedení scénické raně barokní opery – jde o alegorické dílo odehrávající se v antickém podsvětí. Dobu antiky navozuje i místo realizace - renesanční interiér s valdštejnským stropem na vodním hradě Švihov.

26. června, Klatovy

Barokní Svatojánská noc (Jezuitská kolej, katakomby a refektář) - v podvečer vystoupí Kolegium pro duchovní hudbu, proběhnou prohlídky prostor, kostýmovaný průvod a historické tance.

10. července, Tachov, Muzeum Českého lesa v Tachově

– Barokní klášterní slavnost - divadlo Bacha na Bacha, koncert Magdaléna Uhlířová - Viola de Gamba

12. července Jízdárna ve Světcích u Tachova

Koncert Ensemble Inégal a Adam Viktora – „Michnova Loutna česká“

18. červenec - barokní kostel v Nových Mitrovicích

Barokní koncert Michaely Katrákové a Martina Vydry

25. července, zámek Rochlov

Baroko na Bylinkovém panství Rochlov

Odpolední program v areálu zámku, tématem letošního ročníku je káva, čaj a čokoláda. Tyto oblíbené nápoje, různé druhy čokolády a výrobky z ní budou návštěvníkům k dispozici po celou dobu konání akce. Připraveny budou také oživené prohlídky, řemeslný jarmark, dětský koutek, na závěr ohňová show.

31. července - Zámek Hrádek u Sušice

Barokní večer na zámku - komorní koncert vážné hudby – Ensemble Fiorello, divadlo ve stylu dell Arte – Ensemble Damian, program doprovodí slavnostní fanfáry – Parfosní Trio, na závěr proběhne barokní ohňostroj.

1.a 2. srpna, Svojšín, zámek

Květy Baroka 2020 - návštěvníky přivítá slavnostně vyzdobený zámek květinovými vazbami v duchu baroka, ukázky dravců, koncert - Hradištan v kostele sv. Petra a Pavla.

29. srpna, Chotěšov

Dětské barokní odpoledne - koncert Magdaléna Uhlířová – Viola de Gamba, divadlo Geisslers Hofcomedianten, výstava loutek.

29. srpna, Nicov u Plánice, poutní kostel Narození Panny Marie

Barokní odpoledne připomene 300. výročí zahájení stavby chrámu (architekt K. I. Dientzenhofer) a osobnost jeho fundátora Adolfa Bernarda z Martinic, přednáška a komentovaná prohlídka chrámu, následuje také koncert.

29. srpna, Cebiv

Cebivská náves – odpolední program oživí prostranství před rekonstruovaným barokním zámkem.

12. září Blovice

Muzeum Jižního Plzeňska v Blovicích - koncert barokní hudby -Sojkovo kvarteto, v kapli sv. Ondřeje, po skončení v zahradě barokní ohňostroj.

12. září, zámek Čečovice uHoršovského Týna

Barokní veselice na zámku Čečovice - vystoupí skupina Arvena – barokní tance, šermíři a náladu podbarví historická lidová hudba.

14. září – koncert v kostele sv. Petra a Pavla v Kralovicích

Ivan Ženatý a Ensemble 18 + koncert vážné barokní hudby

21. listopadu

Mušketýři v Plzni - Mansfeld dobývá město, 402. výročí, Plzeň, Křižíkovy sady - rekonstrukce historické události.

Letní barokní festival doprovází koncerty vážné hudby v rámci cyklu Procházky uměním (organizuje violistka Jitka Hosprová)

19. 6. Plasy, Centrum stavitelského deˇdictví – „Slavnostní zahájení“

17. 7. Luková, kostel sv. Jiří  .- „Koncert pro duchy“

31. 7. Brˇezín, kostel sv. Bartolomeˇje – „Karolina z Kokořova“

21. 8 .Dolní Beˇlá, kostel Povýšení sv. Krˇíže – „Páni z Vřesovic“

11. 9. Maneˇtín, kostel sv. Jana Krˇtitele -„Slavnost violy v Manětíně“

Koncerty v rámci cyklu Radost v baroku

25.července, od 18.00, Potvorov, kostel sv. Mikuláše - Ensemble Inégal, vokálně instrumentální soubor řídí Adam Viktora.

24.srpna, Mariánská Týnice, kostel Zvěstování Panny Marie - Societas Incognitorum, vokální soubor řídí Eduard TomaštíkKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby