Letní barokní festival přivede na Zelenou Horu Evu Urbanovou, během prázdnin zve na desítky dalších akcí

Jeden z projektů Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015 pokračuje pod názvem Západočeské baroko díky spolupráci s Plzeňským krajem i v letošním roce.

SEO UNIWEB

Možnost prožít baroko všemi smysly do hloubky a krásy mají návštěvníci během několika slavností ve významných barokních lokalitách, řada menších doprovodných akcí pak přiblíží barokní atmosféru prostřednictvím gastronomie, hudby, zvyků či omamných vůní. Na slavnosti budou vypraveny speciální autobusy od KD Peklo, balíček zahrnující jízdné a program na místě je možné zakoupit přes Plzeňskou vstupenku.

Jak uvedla vedoucí Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajského úřadu Plzeňského kraje Alena Svobodová, projekt „chce všem zájemcům představit baroko jako dobu krásy architektury, malířství, hudby ale především života. Chceme odstranit zažitý stereotyp, který považoval baroko za dobu temna. Náš projekt ukazuje, že tomu bylo právě naopak.“

Nejbližší barokní slavnost s názvem „Vracíme Zelené Hoře duši“ se odehraje tuto sobotu 8. 7. u Nepomuka. Od 17:00 hodin vystoupí přímo na zámku Zelená Hora přední světová sopranistka Eva Urbanová za doprovodu dětského pěveckého sboru Andílci z Plzně. Tento den bude zámek pro prohlídky uzavřen, návštěvníci ale mohou zavítat do expozic Zelenohorské pošty v Nepomuku. Večer zakončí ve 21:30 hodin oblíbený barokní ohňostroj.

Vstupenky na Barokní slavnost v Nepomuku jsou již vyprodány.

V červenci a srpnu se odehraje dalších pět slavností: v klášteře v Tachově (14.7.), kde program pro autobusové abonenty zahrnuje i návštěvu Jízdárny ve Světcích; v Plasích v neotřelém duchu zvonařství (22.7.); v Hrádku u Sušice (4.8.) s ukázkami barokních tanců a šermu, historického sokolnictví i barokních vůní; klášter Kladruby pozve 5.8. na klášterní noc s tanečním vystoupením a o slavnostní zakončení se postará Barokní slavnost na zámku v Manětíně 19. 8.

Středobod projektu Západočeské baroko tvoří Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, kde též sídlí Centrum baroka, které bude přinášet nové poznatky o baroku nejen profesionální, ale i laické veřejnosti. Celý areál muzea  je jedinečným příkladem postupné obnovy unikátní barokní památky. Poslední fáze, renovace a dostavba východního ambitu a tří rohových kaplí dle původních, 300 let starých plánů architekta Jana Blažeje Santiniho, započne v létě 2017 a dovrší grandiózní proměnu ve vyhledávané poutní místo západočeského regionu.

Součástí projektu Západočeské baroko jsou také cyklotrasy, vedoucí za barokními skvosty malebnou krajinou severního Plzeňska.

Více na www.zapadoceskebaroko.cz

weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb covid 19

Hlavní zprávy

 

auto cb restart 2
seo uniweb