Letošní léto je zatím teplotně nadprůměrné a velmi suché. Meteorologové už napočítali 17 tropických dnů, kdy rtuť teploměru dosáhla či překročila hranici 30 stupňů Celsia.
Letošní léto je zatím teplotně nadprůměrné a velmi suché. Meteorologové už napočítali 17 tropických dnů, kdy rtuť teploměru dosáhla či překročila hranici 30 stupňů Celsia. Jeden byl v květnu, šest v červnu, stejný počet v červenci a zatím čtyři horké dny jsme zažili začátkem srpna.
Podle předpovědi se navíc zdá, že velmi teplý a suchý ráz počasí vydrží i nadále.
Především zemědělci si stěžují na extrémní sucho, které jim ničí úrodu. První vlna suchého počasí vrcholila na začátku května a zasáhla širokou oblast od severu k jihu Čech - od Ústecka po Prachaticko a Klatovsko. Další vlnu sucha přinesl velice teplý červen chudý na srážky, která nyní zasahuje prakticky již celou republiku. Odborníci nicméně uvedli, že letošní sucho není tak škodlivé jako před třemi lety. V květnu totiž poměrně dost pršelo, a zásoby vody se tak mohly alespoň částečně obnovit.
Zemědělcům ani lidem, kteří vedra těžce snášejí, zatím prognóza moc nadějí na změnu nedává.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Široká nabídka masáží, zábalů, procedur a terapií pro blaho každého kousku Vašeho těla. Kompletní kosmetické služby, čistě přírodní kosmetika a poradenství vizážistky. Kontaktujte nás a poznejte místo, kde si odpočinete, omládnete a naberete energii i sebevědomí.