Lidé budou v noci jezdit za lékařem dále

V některých obcích Plzeňského kraje přijdou lidé o službu první pomoci. Mnohé pacienty tak čeká v noci delší cesta za lékařem.

obrázek: Lidé budou v noci jezdit za lékařem dále
S výjimkou Plzně budev každém okresu pravděpodobně pouze jedno místo s první pomocí. Některé větší obce se ale mohou pokusit službu udržet a její provoz hradit samy. Plánovaná redukce souvisí s tím, že službu bude od ledna 2003 financovat kraj, který ale na udržení dosavadních dvaadvaceti míst s první pomocí nedostane od státu dost peněz. V Plzni by se dosavadní stav, kdy existuje pět míst první pomoci, z toho jedna dětská a jedna zubní, měnit neměl.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články