Lidé našli v Plzni mrtvého exotického hada

Mrtvého exotického hada našli včera lidé na okraji Plzně. Podle Karla Makoně ze Záchranné stanice živočichů v Plzni, kterého k likvidaci uhynulého zvířete zavolali, se zřejmě jedná o hroznýše.


Mrtvého exotického hada našli včera lidé na okraji Plzně. Podle Karla Makoně ze Záchranné stanice živočichů v Plzni, kterého k likvidaci uhynulého zvířete zavolali, se zřejmě jedná o hroznýše. "Je možné, že šlo o nevhodný vánoční dárek," řekl Makoň.
Uhynulého hada jeho majitel vyvezl v krabici za město. Podle stupně rozkladu uhynul exotický had už před několika dny. "Možná, že někdo chtěl dát hada jako dárek, ale než přišly Vánoce, tak mu uhynul. A pak se ho prostě zbavil," odhaduje Makoň.
Protože ale legálně držený exotický had by měl být označen, je možné, že se podaří majitele najít. "Vezeme ho k veterináři, aby zjistil, jestli je očipován. Případ také převzala policie, která by mohla majitele najít," uvedl Makoň, podle něhož je takový způsob odhození mrtvého zvířete nezodpovědný a zavrženíhodný.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 27.12.2006 11:290 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Azyl