Lidé v kraji utratí v povánočních výprodejích přes sedm tisíc

Lidé v Plzeňském kraji plánují utratit v povánočních výprodejích průměrně 7 023 korun, což je o 1 730 korun více než celorepublikový průměr. V letošním roce se hned po skončení svátků na nákupy chystají téměř dvě třetiny Čechů, to odpovídá stejné části veřejnosti jako loni. Podle průzkumu GE Money B...


Lidé v Plzeňském kraji plánují utratit v povánočních výprodejích průměrně 7 023 korun, což je o 1 730 korun více než celorepublikový průměr. V letošním roce se hned po skončení svátků na nákupy chystají téměř dvě třetiny Čechů, to odpovídá stejné části veřejnosti jako loni. Podle průzkumu GE Money Bank plánují nakoupit nejčastěji oblečení, boty a elektroniku. Platebních karet k úhradě povánočních nákupů využijí dvě pětiny respondentů.
„Podle našich průzkumů se ukazuje, že lidé před Vánocemi i po Vánocích utratí více než minulý rok. Nárůst v povánočních nákupech je ale výrazně vyšší. Češi dnes častěji své nákupy odkládají až po vánočních svátcích, chtějí tak využít povánočních slev a ušetřit v nich tisíce korun. Každý rok zaznamenáváme v lednu zvýšený počet nákupů hrazených kreditní kartou, protože řada lidí chce využít povánoční slevy. Očekáváme, že tomu bude letos stejně a zvýšený počet nákupů placených kreditní kartou se bude pohybovat v řádu 15 %. Nárůst počtu transakcí v této době svědčí o tom, že lidé využívají kreditní karty jako finanční rezervu,“ říká Jarmila Kowolowská, manažerka kreditních karet GE Money Bank.
Při povánočních výprodejích utratí muži v průměru 6 551 korun, zatímco ženy pouze 3 898 korun. Tento velký rozdíl je způsoben hlavně druhem zboží, které muži a ženy nakupují. Zatímco muži nakupují hlavně elektroniku, kterou využívá celá rodina, ženy nakupují drogerii či oblečení pro sebe.
GE Money Bank se zajímala také o způsoby plateb za nákupy v povánočních slevách. Platební kartou bude své povánoční nákupy v Plzeňském kraji platit 39 % respondentů, přičemž v Praze je toto procento ještě výrazně vyšší (50 %). Přesto lidé stále nejčastěji využijí hotovost. Osm z 10 lidí bude platit hotově. Každý čtvrtý pak k placení využije převodu z účtu.

V povánočních slevách chtějí obyvatelé Plzeňského kraje koupit oblečení a boty
Při svých povánočních nákupech budou lidé z Plzeňského kraje vybírat nejčastěji oblečení, v průzkumu to uvedlo 42 % dotázaných. Ve slevách nakoupí boty třetina respondentů. Celkem 17 % jich plánuje pořídit elektroniku jako televizi, DVD, nebo rádio. Počítač nebo notebook se chystá koupit 7 % odpovídajících.

S MoneyCard lze ušetřit
V povánočních slevách Češi plánují pořídit spíše dražší věci, které jsou zlevněny až o tisíce korun. Ušetřit v těchto slevách mohou díky kreditní kartě MoneyCard, se kterou si budou moci pořídit zboží až do hodnoty 150 000 korun v případě MoneyCard Gratis a MoneyCard Plus nebo do 300 000 korun v případě MoneyCard Gold. Klienti, kteří podepíší smlouvu do konce roku, budou mít po dobu 6 měsíců nulové úročení.

Lidé využívají povánoční slevy ve velkém, což svědčí o tom, že vyhledávají výhodné nákupy. Je také proto zájem o kreditní karty, které poskytují za nákupy odměnu. Svědčí o tom také velká obliba kreditních karet MoneyCard, jejichž součást je i věrnostní program bene+, který odměňuje za každý nákup. V rámci tohoto programu vrací GE Money Bank vrací klientům, vlastnící MoneyCard Plus a MoneyCard Gold, 1 % z ceny každého nákupu zpět na účet. U partnerů věrnostního programu bene+ je to pak dokonce odměna až 10 % (u gold bene+ až 20 %). Aktuální seznam partnerů lze nalézt na www.beneplus.cz.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 27.12.2010 17:120 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese