Linku na Výsluní posiluje od úterka další spoj

Na začátku září byla zavedena nová linka 39 do oblasti Výsluní, která si rychle našla své uživatele.

SEO UNIWEB

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) vychází vstříc požadavkům cestující veřejnosti  a od 29. 9. 2020 posílí linku 39 o ranní spoj, který pojede v pracovní dny z Bor v 6:51.

„Průzkumy prokazují, že jsou spoje využívány jak ráno, tak odpoledne,“ říká Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a doplňuje: „Jsem přesvědčen, že i přidaný ranní spoj bude cestujícími dostatečně využíván a usnadní jim cestování do této oblasti.“

Provoz na okružní lince 39 je zajišťován zapůjčeným midibusem a jezdí z Bor přes Výsluní zpět na Bory.  Na Výsluní obsluhuje nové zastávky Kalendářní, Říjnová a Na Rozhraní. 

„Jsem rád, že Výsluňáci využíváním autobusu prokázali, že dlouhodobá snaha o jeho zavedení nebyla zbytečná a že dopravní spojení pro tuto část našeho obvodu je potřebné. S povděkem pak kvituji přístup PMDP, které na základě žádostí místních a dosavadních zkušeností obratem jeden spoj přidaly. Věřím, že se tak usnadní cesta do školy i školákům, kteří navštěvují i jiné školy, než v sídlišti Bory,“ říká David Procházka, starosta Městského obvodu Plzeň 3.

Na začátku příštího roku bude dodán nový midibus Rošero o kapacitě 35 cestujících, který PMDP pro novou linku zakoupí.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
dacia duster

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb