M. Knakala dnes čeká v Řecku první přípravný zápas

Hektické vánoční svátky naplněné očekáváním zažil fotbalový obránce Plzně Martin Knakal. Teď už je v novém působišti - Škodě Xanthi.


Hektické vánoční svátky naplněné velkým očekáváním zažil fotbalový obránce Martin Knakal. Hráč reprezentační jednadvacítky poprvé v kariéře opouští důvěrně známé prostředí plzeňské Viktorie a míří za dobrodružstvím na své první zahraniční angažmá do řeckého klubu Škoda Xanthi. Knakal věří, že v lize úřadujících evropských šampionů najde ten pravý impulz pro postup ve své další kariéře.
"Pevně věřím, že to pro mě bude krok vpřed. Třeba se z Xanthi odrazím ještě výš, ale teď je pro mě jednoznačnou prioritou prosadit se v novém klubu. Snad se mi to povede," řekl Knakal, který v minulém týdnu v Xanthi podepsal smlouvu na pět let a stal se spoluhráčem českého gólmana Petra Pižanowského. "Jsem moc rád, že jsem takové angažmá získal a vedení plzeňského klubu mě uvolnilo. Vždycky pro mě bylo snem hrát v zahraničí a Řecko má dobrou ligu, je to pro mě nová motivace," uvedl Knakal.
Dvaadvacetiletý hráč si o svátcích užíval poslední den se svými blízkými, při svátečním obědě si u rodičů pochutnal na pečeném krocanovi, ale myšlenkami byl už pomalu v Řecku. "Moc se tam těším, i když bych si na druhou stranu ještě pár dní chtěl užít rodiny a známých. Nedá se ale nic dělat, musím do práce," podotkl před odletem s úsměvem univerzální hráč, který může nastupovat jako krajní obránce i záložník. "Do Xanthi mě brali jako beka, tam se cítím nejlépe," řekl Knakal.
V úterý před půlnocí odletěl do Atén, odtud se přesunul do Kavaly a pak autem do Xanthi. V Řecku čeká Knakala náročný program. Ve středu odpoledne se hlásil na prvním tréninku, dnes absolvuje první přípravný zápas a už 7. ledna by měl nastoupit proti úřadujícím šampionům, týmu Olympiakosu Pireus v čele s hvězdným Brazilcem Rivaldem. "Je to docela šok. Před lety jsem s otevřenou pusou zíral na to, co předvádí v Barceloně a teď si proti němu asi zahraju," poznamenal Knakal.
Nebojí se ani toho, že do plné přípravy v Xanthi naskočí s tréninkovým mankem, plzeňští fotbalisté se na dovolené rozešli už před třemi týdny. "Fyzičku mám pořád dobrou, i když jsem odpočíval, tak jsem se pořád snažil něco dělat. A v posledním týdnu jsme s bráchou chodili běhat a dávali jsme si do těla docela dost, až mě z toho bolí nohy," řekl Knakal, jehož o rok starší bratr Petr byl ještě nedávno jeho spoluhráčem v ligovém týmu Plzně.
Knakal mladší se v Řecku chce co možná nejrychleji adaptovat, rychle si hodlá najít byt a také touží proniknout do tajů řečtiny, aby zapadl do mužstva. "Od táty a bráchy jsem dostal k vánocům dokonce řecké slovníky, od přítelkyně zase velký anglický. Takže během volna budu hodně šprtat. Zvládnout jazyk je v cizině hodně důležité, nechci se cítit v mančaftu odstrčený a místní určitě moji snahu ocení," věřil Knakal, který z gymnázia ovládá hlavně němčinu.
Velkou motivací pro něj v Xanthi bude, aby se udržel i v kádru reprezentační jednadvacítky, kterou v červnu v Nizozemsku čeká mistrovství Evropy. Knakal ví, že na šampionát pojede pouze v případě, že bude pravidelně nastupovat. "Už jsem o tom mluvil s panem asistentem Marečkem a ten mi říkal, že by můj odchod neměl vadit, když budu hrát. O mistrovství bych moc nerad přišel," řekl Knakal.
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
29.12.2006 12:040 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq