Majitelům pitbula hrozí pět let vězení

Až pětileté vězení hrozí majitelům bojového psa pitbulteriéra, který letos v polovině dubna napadl pětasedmdesátiletou ženu z Mezholez na Domažlicku.


Až pětileté vězení hrozí majitelům bojového psa pitbulteriéra, který letos v polovině dubna napadl pětasedmdesátiletou ženu z Mezholez na Domažlicku. Emílie Loukotová, která přišla o část nohy, má stále silné bolesti. Majitelé psa se u domažlického soudu hájí tím, že pes nebyl jejich. Napsala to regionální příloha Mladé fronta Dnes.
Pes k ženě na ulici přiběhl a zakousl se jí do lýtka. Zachránil ji řidič, který zastavil s autobusem těsně u zvířete. Pitbul se lekl otevírajících dveří a utekl na zahradu majitelů.
"Nebyl to náš pes. Máme ho doma nebo na zahradě, ze které se nemohl dostat," uvedla Romana Özal. Soudkyně ji i jejího manžela odsoudila trestním příkazem k podmíněným trestům. Manželé s tím nesouhlasili a kauza se tak začala projednávat u soudu. Tvrdí, že jejich pes nebyl od krve a že nikdy nikomu neublížil. Dokládají to tím, že mají doma tříletého chlapečka.
Emílie Loukotová prodělala plastickou operaci. "Celé lýtko mám vytržené až na kost. Už nikdy nebudu v pořádku," řekla. Stále bere prášky proti bolesti, která jí v noci budí. Důchodkyni navíc vadí, že se jí manželé dodnes neomluvili.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 16.12.2006 10:270 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq