Šestnáct týmů se o víkendu účastnilo turnaje v malé kopané s názvem Barum média cup. Ten se konal v Plánici na Klatovsku a svůj tým tu měla i naše televize. Sportovci navíc ukázali, že jim nejde jen o to zakopat si a všechna mužstva včetně organizátorů přispěla na obnovu povodněmi zničeného Švihova.
Loni se plánického turnaje účastnilo osm mužstev, letos už to byl dvojnásobek. Konkurence tedy sílí a mužstvo televize Zak se neztratilo. S přehledem postoupilo z dopoledních bojů ve skupinách. Ve vyřazovací části odpoledne vyhrálo první zápas a stop mu vystavilo až čtvrtfinále.
Největšími osobnostmi turnaje byli bratři Peter a Dušan Herdové, v mládí hrající ligu za pražskou Slavii. V Plánici reprezentovali jedenáctku podnikatele Jaroslava Komory a Peter se stal obávaným kanonýrem. Také díky bratrskému tandemu se Komorovci dostali až do finále. Proti nim ale nastoupil silný tým Plzeňského deníku a Komorovci věděli, že s mladíky v jeho dresech budou mít co dělat. Peter Herda, nakonec vyhlášený nejlepším hráčem turnaje, ve finále rozvlnil síť Plzeňského deníku dokonce dvakrát. Ani to ale nestačilo. Deník měl od začátku převahu a díky výhře 4:2 se stal celkovým vítězem turnaje. Brankář novinářů Michal Pipta byl navíc vyhlášený nejlepším gólmanem.
Turnaj se hrál v krásném novém areálu, otevřeném přede dvěma roky. Ten například v minulém týdnu hostil mistrovství republiky v nohejbalu a díky tomu, že v Plánici byl postaven sportovní penzion, střídají se v něm při soustředěních přední české sportovní týmy.
Turnaj Barum média cup nebyl ale jen o sportu. Hlavní pořadatel, firma Barum Continental, všechna mužstva i diváci přispěli na likvidaci povodňových škod v nedalekém Švihově. Jak nám řekl ředitel plzeňské pobočky Barumu Petr Kalčík, Švihov tak bude bohatší o padesát až šedesát tisíc korun.