Martin Straka předal Fakultní nemocnici Plzeň 550 roušek

HC Škoda Plzeň podpořil darem 550 roušek Fakultní nemocnici Plzeň.


Klub na svých sociálních komunikačních kanálech v pondělí zveřejnil výzvu, v níž nabídl švandlenkám a pomocníkům látky na výrobu ústenek. „Výzva měla obrovskou odezvu, po necelé hodině jsme ji stahovali. Dobrovolníků, kteří nám chtěli s výrobou pomoct, byla celá řada,“ uvádí marketingová manažerka Lucie Mužíková.

Roušky šilo 18 dobrovolníků, kteří je nanosili zpět na zimní stadion ve čtvrtek v odpoledních hodinách. „Zájem nás opravdu mile překvapil. Ústenky jsou mnoha druhů, každý přinesl své originální. Dokonce máme speciální dětské,“ říká Alžběta Kasalová, členka obchodního oddělení. Výzva byl její nápad. „Pořád jsem přemýšlela, co bychom mohli udělat. Jak pomoct lidem v první linii, na které teď spoléháme všichni,“ vypráví. „A tak mě napadlo, že budeme upřímní; hokej hrát umíme, šít už ne. Požádali jsme proto o pomoc naše fanoušky.“

Dobrá věc se podařila. Martin Straka tak mohl předat řediteli Václavu Šimánkovi 550 roušek, které Fakultní nemocnice Plzeň rozdistribuuje dle svých potřeb. „HC Škoda Plzeň moc děkujeme! Velice si této pomoci vážíme,“ říká Václav Šimánek. „Všem lidem bojujících v první linii patří obrovský díl a jsem moc rád, že jsme mohli přispět i my. A mohu předeslat, že to není poslední akce, kterou plánujeme,“ dodává Martin Straka, majitel HC Škoda Plzeň.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby