Máte řidičák? V pátek 22. září můžete jezdit MHD v Plzni zdarma

Plzeň se ve spolupráci se svými Plzeňskými městskými dopravními podniky (PMDP) zapojí do Evropského týdne mobility. Jde o iniciativu Evropské komise na podporu udržitelné mobility, jež se pravidelně koná třetí týden v září.


Vyvrcholením je pak mezinárodní Den bez aut, který vždy připadá na 22. září. V tento den bude na všech linkách plzeňské městské hromadné dopravy jízdné zdarma, cestující se pouze prokáže revizorům při případné kontrole řidičským průkazem. Na 20. září pak PMDP do lokality U Zvonu připravily výstavu a společně se zástupci města budou zodpovídat případné dotazy občanů. 

„V Plzni máme městskou hromadnou dopravu na celosvětové úrovni. Připojení se k Evropskému týdnu mobility je skvělou příležitostí, jak i řidičům osobních aut ukázat, že veřejná doprava pro ně může být alternativou, která je v řadě případů rychlejší, pohodlnější a levnější,“ říká primátor města Plzně Roman Zarzycký.

„Vozy naší plzeňské MHD ročně ujedou více než 15 milionů vozokilometrů a přepraví více než 100 milionů cestujících. Každý pracovní den je vypraveno téměř 4 500 spojů a dle nedávného průzkumu spokojenosti jsou cestující s MHD v Plzni spokojeni. Naším cílem, a cílem i této akce, je ukázat výhody cestování MHD i těm, kteří zatím stále po Plzni volí jízdu vozem,“ doplnil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar. 

„Kvalita plzeňské MHD je opravdu na vysoké úrovni, a proto jsme se rozhodli ukázat výhody veřejné dopravy i těm, kteří standardně jezdí autem. To plánujeme na středu 20. září mezi 14. a 18. hodinou, kdy budou v točně U Zvonu zástupci města i naší společnosti, kteří zájemcům zodpoví možné dotazy a předají informace právě o výhodách městské veřejné dopravy. Chybět nebude ani výstava, nejmodernější bateriový trolejbus nebo doprovodný program,“ uvedl generální ředitel Plzeňských městských dopravních podniků Jiří Ptáček.

Na akci U Zvonu naváže v pátek 22. září, kdy bude po celý den na všech linkách MHD jízdné ZDARMA. Jedinou podmínkou bude řidičský průkaz, kterým se cestující při případné přepravní kontrole prokáže. „Nechte v tento den auto doma a svezte se s námi tramvají, trolejbusem či autobusem,“ vyzval náměstek Aleš Tolar. 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČEZ - Čistá energie zítřka
Související
Nejčtenější

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.


Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.Hlavní zprávy

 

Uniweb weby