Městem po boji s koronavirem zní: Plzeňáci, děkujeme!

Po měsících společného boje proti koronaviru je čas poděkovat všem Plzeňákům, kteří se postavili nenadálé situaci čelem.

weby na míru UNIWEB

Město Plzeň proto k 1. červnu 2020 spustilo kampaň, lidé ji uvidí v ulicích krajské metropole, na plakátech v budovách úřadů i na sociálních sítích.

„Připravili jsme kampaň, kterou chceme poděkovat obyvatelům našeho města za to, jak zodpovědně se chovali a jak pomáhali v době koronavirové krize,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa. V ulicích města se už objevily plochy s nápisem Plzeňáci, DĚKUJEME!, který je vytištěn na pozadí drobných obrázků neboli ikon šicích strojů, sanitek, policistů, hasičů, zdravotníků či řidičů MHD a řady dalších. „Obrázky symbolizují profese, které stály v první linii, i dobrovolníky, kteří pomáhali ostatním,“ vysvětlil primátor.

Město Plzeň chce prostřednictvím kampaně Plzeňáci, DĚKUJEME! vyjádřit dík jednotlivcům, kteří se chovali zodpovědně. Dobrovolníkům, kteří i v době, která pro ně osobně nebyla jednoduchá, neváhali a pomohli druhým. Švadlenkám, které ušily desetitisíce roušek, zdravotníkům, hasičům, policistům, řidičům veřejné dopravy, pracovníkům sociálních služeb a úřadů, ale i zaměstnancům obchodů, lékáren a dalších provozoven otevřených po dobu nouzového stavu. Děkuje i těm, kdo se podíleli na zabezpečení všech služeb města od svozu odpadu po výrobu pitné vody, tepla a provozu městské hromadné dopravy. Další velký dík pak patří také rodičům, učitelům i dětem, na něž dolehlo uzavření škol.

Fenomém dobrovolnictví sehrál v době nouzového stavu klíčovou roli. Díky stovkám lidí, kteří neváhali pomoci, se podařilo zabezpečit péči pro řadu potřebných. „Hned v prvních dnech nouzového stavu se nám přihlásily stovky dobrovolníků,“ připomněla ředitelka Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM, z. s. Vlasta Faiferlíková. Dobrovolníci pomáhali především v Kontaktním centru určeném zejména seniorům, které zřídilo město Plzeň. Plzeňským seniorům nakupovali, vyzvedávali léky v lékárně nebo venčili psy. „Ona velká vlna solidarity mě velmi překvapila a potěšila. Během krize dobrovolníci prokázali i velkou pohotovost. Byli schopni okamžitě pomoci tam, kde bylo potřeba. A také byli k dispozici seniorům jako přátelé na telefonu a pomáhali i s výukou školáků,“ dodala Vlasta Faiferlíková a podotkla, že řada z nich je ochotna angažovat se i nadále, a tak má TOTEM velkou databázi lidí, s nimiž může v budoucnu počítat.

Díky patří též všem umělcům, kteří se vydali bavit seniory v pečovatelských zařízeních v době, kdy jejich karanténa již byla příliš dlouhá.

Kampaň vede město Plzeň nejen v ulicích, ale i na svých sociálních sítích. A připojit se k ní právě na sociálních sítích může kdokoli, kdo chce vyjádřit svůj dík osobně někomu, kdo mu pomohl, či pomáhal ostatním. Stačí k tomu využít #plzenacidekujeme a označit profil dotyčného na sociálních sítích.

Fotogalerie
NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby