Ministr vnitra a policejní prezident předali nová služební vozidla

Ministr vnitra Jan Hamáček s policejním prezidentem Janem Švejdarem předali v Plzni na náměstí Republiky 39 nových služebních vozidel pro přímý výkon služby.

banner Vánoce bohemia sekt

Ve čtvrtek ministr vnitra Jan Hamáček společně s policejním prezidentem brigádním generálem Janem Švejdarem slavnostně předali v Plzni na náměstí Republiky 39 nových služebních vozidel pro přímý výkon služby.  Jedná se o vozy Škoda Octavia III combi v barevném provedení Policie České republiky s pohonem 4x4 o výkonu 140 kW a motorem 2.0 TSI s automatickou převodovkou, která budou sloužit napříč Plzeňským krajem. Z toho 15 vozidel je určeno pro prvosledové hlídky a jsou vybavena například novým policejním rámem nebo schránkou pro bezpečné uložení dlouhých zbraní. Dalších 24 automobilů budou používat policisté zejména na obvodních odděleních.

Ministr vnitra se osobně přivítal s policisty a poděkoval jim za jejich práci. V proslovu mimo jiné uvedl, že je rád, že se přes veškeré komplikace podařilo dokončit tendr na 865 nových služebních vozidel, protože ta stávající již překračují svoji životnost.  

„Policisté potřebují kvalitní vozy, protože právě ty jsou důležité pro podporu výkonu služby. Vozidla jsou speciálně upravena podle požadavků bezpečnostního sboru. Přeji vám všem, ať se vždy vrátíte ze služby v pořádku domů k rodině a vozidla vám dobře slouží," uvedl policejní prezident Jan Švejdar.

„Obměnu vozového parku jsme přivítali. Bezpečnost občanů v Plzeňském kraji je pro nás prioritou a základní výkon služby tak bude díky novým vozidlům ještě více podpořen. Pozitivní přínos vidím i v tom, že policisté budou jezdit v bezpečnějších automobilech," uvedl ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plukovník Pavel Krákora.  

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
21.02.2020 07:050 +
 
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby