Mistryně světa Galušková chce být pilotkou

Mistryně světa ve slalomu na divoké vodě Antonie Galušková se v pondělí setkala s hejtmanem Josefem Bernardem, aby převzala poděkování za reprezentaci Plzeňského kraje.

SEO UNIWEB

Představila také své sportovní úspěchy i budoucnost nejen ve sportu.

V létě letošního roku se Antonie Galušková na mistrovství světa v polském Krakově probojovala mezi finálovou desítku nejlepších juniorských kajakářek desátým místem. Překvapivým výkonem pak získala první místo a stala se juniorskou mistryní světa v kategorii do 18 let.

Antonie Galušková pochází ze Sušice, kde také žije a trénuje. Je studentkou Plzeňským krajem zřizované střední školy, a to Gymnázia Sušice. Zde v letošním roce studuje v oktávě a čeká ji maturita. Poté by ráda zamířila na ČVUT dopravní obor pilot. „V patnácti letech jsem se rozhodla, co je mým životním snem a co chci dělat. V současné době si dělám pilotní průkaz na ultralight letadla,“ uvedla Antonie Galušková při setkání s hejtmanem. „Samozřejmě se chci co nejdéle věnovat sportu, ale přednost bude mít studium.“ Na setkání s hejtmanem juniorskou mistryni světa doprovodil otec a trenér v jedné osobě Vladislav Galuška.

Hejtman Josef Bernard předal jako poděkování za reprezentaci kraje mladé slalomářce pamětní list a dárek. „Je velmi neobvyklé mít kromě sportu tak úzce vyhraněnou představu o budoucím povolání a já Antonii Galuškové velmi fandím. Jako kraj jsme velmi hrdí na úspěšnou sportovkyni a budoucí pilotku. Mezi piloty je velmi málo žen,“ uvedl hejtman při setkání.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb klimatizace

Hlavní zprávy

 

auto cb home restart 1
seo uniweb