Modelová řada Škoda Enyaq překonala hranici 200 000 kusů. Nový model najdete v Plzni v autosalonu Auto CB

Škoda Auto představila plně elektrický model Enyaq v září 2020 a zahájila tak svou strategii rozvoje e- mobility

Jarní servisní akce AUTO CB

Společnost Škoda Auto dosáhla významného milníku v rozvoji své strategie e-mobility: celkem vyrobila již 200 000 vozů Enyaq a Enyaq Coupé. Jubilejním vozem se stal bílý Enyaq Coupé Sportline, který sjel z výrobní linky 16. února. V aktuálním modelovém roce vůz Enyaq přináší celou řadu vylepšení včetně výkonnějších a účinnějších pohonných jednotek, ještě delšího dojezdu, rychlejšího nabíjení a nového softwaru s modernějším a intuitivnějším uživatelským rozhraním. Na podzim letošního roku společnost Škoda Auto představí nový model Elroq a ještě více tak pokročí v plnění svých cílů v oblasti e-mobility. Toto plně elektrické kompaktní SUV předznamenává začátek ambiciózního plánu, v jehož rámci automobilka uvede v příštích letech celkem šest nových elektrických modelů a vytvoří tak kompletní modelovou řadu plně elektrických vozů.

Máte zájem o vůz Škoda? Více se dozvíte přímo v autosalonu AUTO CB

Škoda Eniaq

Enyaq průkopníkem elektrické budoucnosti značky Škoda

Modelem Enyaq zahájila společnost Škoda Auto komplexní nástup plně elektrických modelů. Jedná se o první modelovou řadu značky Škoda postavenou na modulární platformě koncernu Volkswagen pro elektromobily (MEB). Aby bylo možné tyto vozy vyrábět souběžně s modely vybavenými spalovacími motory (na platformě MQB), investovala Škoda Auto 32 milionů eur do přestavby a úpravy výrobní linky ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi. V roce 2023 dodala automobilka 81 700 těchto plně elektrických SUV, což představuje nárůst o 52,1 % oproti předchozímu roku. Kromě toho, že je model Enyaq v provozu bez emisí, je také zákazníkům dodáván s uhlíkově neutrální bilancí.

V České republice získaly modely Enyaq a Enyaq Coupé čtvrtinový podíl na trhu elektromobilů, což z nich činí nejoblíbenější elektrickou řadu. S více než 17 % podílem na trhu vede Enyaq také na Slovensku. V Estonsku, Finsku, Rakousku a Švýcarsku je mezi elektromobily na druhém místě.

Modernizace řady Enyaq pro modelový rok 2024

Provedení pro modelový rok 2024 obsahuje mnohá vylepšení: verze Enyaq 85, 85x a RS jsou vybaveny výkonnějšími a účinnějšími elektromotory na zadní nápravě a novým softwarem, který přináší intuitivnější uživatelské rozhraní. Tyto úpravy spolu s dalšími technickými vylepšeními zvyšují dojezd vozů a spolu s předehříváním baterie napomáhají k rychlejšímu doplnění energie u nabíjecích stanic. Dojezd se zvýšil na více než 560 km v případě varianty SUV a na více než 570 km u verze Coupé, v obou případech se zkrácenou dobou nabíjení z 10 na 80 % pod 30 minut.

Závazek společnosti Škoda Auto v oblasti e-mobility

Škoda Auto se zaměřuje na rozvoj e- mobility a do roku 2027 do ní plánuje investovat 5,6 miliardy eur. Automobilka rovněž v prosinci 2023 spustila další výrobní linku na výrobu bateriových systémů pro platformu MEB a zvýšila tím kapacitu na 1 500 kusů denně. Letošní představení plně elektrického modelu Elroq rozšíří portfolio plně elektrických vozů a značka díky tomu vstoupí do důležitého segmentu kompaktních elektrických SUV.

Zdroj:  TZ ŠKODA AUTO

Fotogalerie
The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka