Muž z Pocinovic ležel možná několik dní v jámě za domem

Muž upadl do jámy za domem. Ležel v ní několik hodin, spíše dní. Velké poděkování patří sousedovi, poštovním doručovatelkám a zasahujícím hasičům.


Dne 27. května 2020 v dopoledních hodinách vykonávali policisté Obvodního oddělení Kdyně hlídkovou činnost v obci Pocinovice. Byli kontaktováni tamními členy sboru dobrovolných hasičů, kteří jim sdělili, že vyprošťovali osobu z jámy a že žádají policisty o asistenci.

Na místě policisté zjistili, že sedmapadesátiletý muž nedopatřením podklouzl a upadl do jámy za jeho domem. Ležel tam delší dobu, několik hodin, spíše dní. Pátrání začalo tím, že o muže měla strach jeho sestra z Prahy, která se mu nemohla téměř čtyři dny dovolat na mobilní telefon. Proto kontaktovala svoji známou. Ta však nebyla na blízku, a tak s celou situací seznámila sousedy a poštovní doručovatelky.

Soused prohledal dům, který byl odemčený, doručovatelky prohledávaly okolí domu. V jámě u domu nalezly muže ležícího na zádech. Poté soused doběhl za doručovatelkami a všichni mu poskytovali první pomoc. Zároveň přivolali zdravotníky a hasiče, kteří muže z jámy vyprostili a předali záchranářům k ošetření. Byl podchlazený, dehydrovaný a zmatený. Nebyl schopen uvést, jak dlouho v jámě byl. Policisté poté dům uzamkli a se souhlasem sestry nalezeného muže klíče předali sousedům. "Velké poděkování za záchranu člověka z jámy tak patří pocinovickým občanům, poštovním doručovatelkám a členům sboru dobrovolných hasičů Pocinovice," dodává k případu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

foto: pčr

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 01.06.2020 17:250 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka