Muzeum ovládli pohybliví draci a rytíři

Netradiční výstavu, která není sestavena ze sbírkových předmětů z depozitářů, ale z pohyblivých i statických speciálně vyrobených modelů draků a rytířů, představuje Západočeské muzeum v Plzni.


Netradiční výstavu, která není sestavena ze sbírkových předmětů z depozitářů, ale z pohyblivých i statických speciálně vyrobených modelů draků a rytířů, představuje Západočeské muzeum v Plzni. Expozice Rytíři a draci nabízí dospělým i dětem pohled na ztvárnění některých situací z pohádek, pohyblivé modely, zvukové efekty a kino s trojrozměrnou projekcí, řekla manažerka výstavy Monika Čorňáková z agentury West Media, která výstavu připravila.
Návštěvníci, kteří do výstavní části vstoupí padacím mostem, uvidí obřího zakletého rytíře a kousek od něj středověkou hostinu s rytíři. Zmohla je nadmíra vína, a proto s chrápáním pospávají kolem stolu nebo pod ním. V další síni je šestimetrový pohyblivý drak s roztaženými křídly a vyceněnými zuby. Proti němu se připravuje do boje statečný rytíř v brnění na válečném koni. Po cestě hustou mlhou kolem skalního vodopádu a strašidelným lesem uvidí návštěvníci rytíře, který se právě chystá políbit princeznu zakletou do obří ošklivé žáby. Na výstavě nechybí ani modely čarodějnic či draků, se speciálními brýlemi dospělí i děti uvidí asi pětiminutový 3D film.
Některé modely v temných sálech působí strašidelně a první menší děti, které je viděly, se křečovitě držely dospělých. Organizátoři přesto věří, že je expozice naláká. "My jsme si to už vyzkoušeli na ostatních výstavách, výstavy tohoto typu většinou strašidelné jsou a určitě se děti trošičku obávat budou, ale spíš v tom pozitivním smyslu," věří Čorňáková.
Agentura už v minulosti uspořádala několik tematických výstav s pohyblivými modely. Provozuje například i dinopark s modely dinosaurů v plzeňské zoo. "Výstavu, na kterou by přišlo třeba jen 10.000 lidí nepovažujeme za úspěšnou, návštěvnický rekord máme 50.000 lidí za jeden měsíc," řekla Čorňáková. V minulosti agentura uspořádala výstavy strašidel, oblud a monster, čarodějnic a ježibab či pravěku. Model z jedné výstavy přitom může sloužit jako základ modelu pro další expozici. Zakletý rytíř, který je nyní v Plzni, je předělaný z čarodějnice, jeden z draků má zase základ v dinosaurovi.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 03.12.2006 15:240 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq