Pouze na pár hodin se dnes doma v Plzni objevil atlet Jiří Mužík. Už v neděli odlétá čtyřiadvacetiletý český reprezentant na své třetí atletické mistrovství světa.
Už v neděli odlétá čtyřiadvacetiletý český atlet Jiří Mužík na své třetí mistrovství světa. V kanadském Edmontonu se představí ve své elitní disciplíně 400 metrů překážek a měl by být také členem štafety na 4x400 metrů. Poslední testy před mistrovstvím světa Mužíkovi vyšly. Po dvoutýdenním soustředění v Maďarsku obsadil na mítinku v Monte Carlu čtvrté místo, v řecké Patře pak vyhrál časem 49,28 setin vteřiny. Finálovou účastí v Aténách před čtyřmi lety vlétl Mužík mezi světovou elitu. V devětadevadesátém v Seville skončil v semifinále, stejně jako před rokem v olympijském Sydney. Loni se ovšem radoval z halového evropského zlata ve štafetě na hladké čtvrtce. O medailových plánech v Edmontonu ale mluví opatrně. Mistrovství světa začíná v Kanadě 2. srpna. Mužíka čeká rozběh na 400 metrů překážek o pět dní později. Zatímco někteří čeští atleti už za oceán zamířili, plzeňský atlet odlétá mezi posledními.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Pořádáme výstavy či kulturní pořady. Provozujeme expozice českého výtvarného umění od středověku až po současnost. Sbírky také rozšiřujeme o regionální autory a dále o novou oblast architektury. Také organizujeme různé kulturní a společenské akce.