Na 21. ZŠ budou nově učit výtvarnou výchovu v angličtině

Na prvním stupni 21. základní školy v Plzni se bude od následujícího školního roku vyučovat výtvarná výchova v angličtině.


Podání žádosti na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky o povolení výuky nejazykového předmětu v anglickém jazyce a s tím související změnu zápisu v rejstříku škol a školských zařízení od 1. září 2020 schválila Rada města Plzně.

„Konkrétně půjde o výuku jedné hodiny výtvarné výchovy v anglickém jazyce v 1. až 5. ročníku základní školy. Od 1. září 2020 bude zahájena výuka výtvarné výchovy v angličtině ve dvou třídách 1. ročníku a v následujících letech dojde k postupnému rozšíření této výuky až do 5. ročníku. Ostatní běžné třídy v ročníku se budou vzdělávat podle školního vzdělávacího programu 21. základní školy Plzeň Brána jazyků otevřená,“ uvedla radní pro oblast školství Lucie Kantorová. 

Vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně Dagmar Škrlantová doplnila, že v případě kladné odezvy na tento způsob výuky plánuje ředitel školy do budoucna rozšířit výuku v angličtině i na druhý stupeň školy. „Uvažuje o výuce předmětu Výchova k občanství v anglickém jazyce v rozsahu jedné hodiny týdně,“ dodala. Vlastnímu zahájení této výuky musí ale předcházet kladné rozhodnutí ministerstva.

21. ZŠ má takřka čtyřicetiletou tradici ve výuce jazyků, a proto se školní vzdělávací program jmenuje Brána jazyků otevřená. V současné době se zde vyučuje anglický jazyk 3krát až 4krát týdně, od 6. třídy navíc 3krát až 4krát týdně francouzský či německý jazyk, v 7. třídě nepovinně i ruský jazyk. Vyučují také rodilí mluvčí, škola má partnerské školy v zahraničí, nabízí kurzy a zkoušky Cambridge nebo projekty E-Twinningu.

ČNSO studio

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka