Na Bahna jedou speciální autobusy

V sobotu se očekává návštěvnost více než 50 tisíc lidí, bez zvláštní autobusové dopravy by pravděpodobně nastal na Bahnech dopravní kolaps.

SEO UNIWEB

Lákadly letošního ročníku Bahem jsou ukázky bojů československých legionářů za první světové války v Itálii na Piavě, mobilizace z roku 1938 nebo střelby s cvičnou municí z bojového vozidla Pandur. Armáda předvede i ukázku takzvané operace na vynucení míru. Vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení při ní zajistí objekt s otravnými látkami. V akci budou tanky i gripeny, seskočí parašutisté. Chybět nebude historická technika.

Během letošního Dne pozemního vojska, známého jako Bahna 2018, který proběhne v sobotu ve Strašnicích na Rokycansku, budou jezdit zvláštní autobusy ČSAD Plzeň. Největší dopravce v kraji nasadí na akci 14 speciálních autobusů, které se budou neustále kyvadlově točit a navážet a po skončení akce zase odvážet návštěvníky Bahen. Autobusy pojedou každých 5 minut ze záchytných parkovišť v Dobřívi a ve Strašnicích. Měly by tak předejít dopravnímu kolapsu především v obci Dobřív. Obcí o víkendu projedou tisíce návštěvníků, pravděpodobně se budou tvořit velké kolony.

Vedle speciální kyvadlové dopravy vyjedou ranní linky ČSAD autobusy Plzeň z Plzně na Bahna. Vyrazí v 7:30 a v 8:00 hodin z Centrálního autobusového nádraží v Plzni ze stanoviště číslo 14. Zpět se budou vracet po skončení akce v 17:40 a v 18:00h. Autobusy po cestě zastaví také v Rokycanech a v Dobřívi.

Dalších sedm párů spojů pojede přímo z Rokycan a zpět do Rokycan a bude navazovat na vlaky od Prahy a na Prahu.

Zkrátka nepřijdou ani obyvatelé severovýchodní části Rokycanska. Přímé autobusy pojedou ráno
i ve směru od Radnic, odpoledne po 16. hodině se vrátí zpět.

„Během loňských Bahen jsme přepravili více než 15 tisíc osob, letos se očekává podobná návštěvnost. Jsme připraveni akci dopravně zvládnout, a to i přes nedostatek řidičů,“ sdělil ředitel ČSAD autobusy Plzeň Jaroslav Vejprava.

Každoročně Bahna navštíví více než 50 tisíc lidí. Třetinu z nich přepraví zvláštní autobusy plzeňského ČSAD.

Tradiční hojně navštěvovaná akce pod názvem Bahna se koná na někdejším tankodromu u Strašnic na Rokycansku. Velká přehlídka současné i historické bojové techniky byla povýšena na Den pozemního vojska Armády ČR. Obří přehlídka začne promenádním koncertem vojenské hudby. Následovat bude přelet letounů Casa a gripenů nad hlavami diváků. Poté přiletí armádní vrtulníky, z nichž vyskočí parašutisté. Po ukázce historické techniky a zahraničních vojsk přijde na řadu připomenutí letošního výročí sto let od vzniku Československa. Další část bude patřit jízdním vlastnostem kolových nebo pásových strojů. Nebude chybět rekonstrukce mobilizace z roku 1938 a bojů z druhé světové války.

O bohatý celodenní program se postarají vojáci, kluby vojenské historie, policisté a hasiči. Zúčastní se ho 1400 profesionálních vojáků a zhruba pět set kusů techniky.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
22.06.2018 17:000 +
 
Launch Octavia auto cb

Hlavní zprávy

 

auto cb home restart 1
seo uniweb