Na Borské přehradě bojovaly dračí lodě

Na Borské přehradě se jel 15. ročník tradičního závodu velkých lodí Pilsner Dragons Cup 2024. Svůj závod měly i základní a střední školy.


V neděli 16. června proběhl na hladině Borské přehrady tradiční závod velkých lodí Pilsner Dragons Cup 2024 na 200 m a 1000 m, který proběhl především v kategorii FUN a firemních posádek. Závod měl také svůj charitativní rozměr, kdy výtěžek z prodeje sladkostí při tomto závodě byl věnován na dobročinné účely – 10.000 Kč na rehabilitaci a úhradu jiných potřeb bratrů Křížových. Svůj závod měly v pondělí i základní a střední školy.

V pondělí pokračoval tento skvěle zorganizovaný závod soutěží základních a středních škol Plzeňského kraje, jehož se zúčastnilo 11 posádek základních škol 9 posádek středních škol. Na trase 200 m v kategorii základních škol zvítězila posádka Fosfoenolpyruvát ze ZŠ Vejprnice, v kategorii středních škol stanula nejvýše na stupních vítězů posádka Předurčeni k úspěchu ze Střední průmyslové školy strojnické a střední odborné školy profesora Švejcara v Plzni. Tyto posádky se zúčastní 21. června Finále školního poháru dračích lodí 2024 v Praze. Ve vloženém závodě jely posádky středních škol trasu 1000 m, posádky základních škol pak 500 m. 

„Organizátorský tým z oddílu dračích lodí Pilsner Dragons děkuje všem školám za nadšení, elán a bezproblémový průběh závodu. Doufáme, že se na Borské přehradě uvidíme i za rok“, uvedla za organizační tým Dagmar Švihlová, hlavní koordinátorka projektu. 

Vítěze a ostatní účastníky závodu ocenil spolu s organizátory soutěže také I. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek. 

„Chtěl bych především vyjádřit své nadšení, jak perfektně byl tento závod zorganizován. Velký dík patří organizaci Pilsner Dragons za skvělou práci. Dále mě překvapilo, a dodávám také moc potěšilo, kolik mladých lidí zde mezi sebou poměřilo své síly. Moc rád jsem byl mezi nimi a pogratuloval jim ke skvělým výsledkům. Už se těším na příští rok, přijdu se zase podívat“, řekl Pavel Šrámek, I. místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

Fotogalerie
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024