Na dětském hřišti Na Hvězdě řádili vandalové

Velké škody napáchali zatím neznámí vandalové v noci z úterý 4. srpna na oblíbeném dětském hřišti Na Hvězdě na Borech.


To denně navštěvují desítky dětí s rodiči, ale využíváno je i k poklidnému posezení seniory.

„Někdo vylomil část kolotoče, kterou pak vhodil do přilehlé vozovky spolu s betonovým odpadkovým košem. Tento kolotoč je poměrně nový, instalovali jsme jej teprve na podzim loňského roku a zatím není jasné, zda bude oblíbený herní prvek vůbec opravitelný,“ informuje starosta obvodu David Procházka.

Vandalové také vytrhli sedák řetězové houpačky a poničili i oplocení podél hřiště, kde bude nutné vyměnit více než 30 kusů plotových dílců. Oplocení podél dětského hřiště bylo instalováno v roce 2017 z důvodu zvýšení bezpečnosti a komfortu hrajících si dětí, jednalo se o nemalou investici.

Několikrát do roka je navíc nutné opravovat poničené dílce oplocení a obvod také musel vyměnit kliky vstupních branek za západky, jelikož kliky kdosi opakovaně vylomil.

„Takový rozsah poškození a poničení zařízení dětského hřiště, jako v minulém týdnu Na Hvězdě, nebyl na žádném jiném hřišti v rámci našeho obvodu dosud řešen. Jsem v šoku, jak si někdo může dokazovat sílu zrovna na dětském hřišti a připravit tak o radost ty nejmenší. Událost už samozřejmě řeší Policie ČR a pevně doufám, že bude viník co nejdříve dopaden,“ doplnil starosta Procházka.

Obvod samozřejmě okamžitě započal práce, aby hřiště bylo co nejdříve opět bezpečné a plně funkční.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR