Na Fakultě zdravotnických studií budou nové volby děkana

Akademický senát Fakulty zdravotnických studií (FZS) Západočeské univerzity v Plzni zrušil své prosincové rozhodnutí o zvolení bývalého děkana Lukáše Šticha kandidátem na děkana pro čtyřleté období od 28. března 2023.


Zároveň vyhlásil nové volby kandidáta na děkana.

Dvanáctičlenný akademický senát fakulty na svém letošním druhém mimořádném zasedání rozhodl o tom, že své prosincové rozhodnutí o volbě Lukáše Šticha kandidátem na děkana ruší. Pro zrušení se vyslovilo všech deset přítomných senátorek a senátorů dvanáctičlenného senátu.

Senát zároveň vyhlásil nové volby kandidáta na děkana. Termín pro podávání návrhů kandidátů na děkana byl stanoven na 15. března, volba by měla proběhnout 3. dubna. V současnosti je pověřen vedením fakulty proděkan pro výzkum, strategii a tvůrčí činnost Denis Mainz.

„Fakulta zdravotnických studií dala svým rozhodnutím najevo, že je důvěryhodnou institucí, která dokáže velmi zodpovědně řešit i takto závažné záležitosti. Jsem přesvědčen, že pro studující, zaměstnance, veřejnost a také pro uchazeče o studium je to důležitá zpráva,“ uvedl rektor Miroslav Holeček. „Nyní fakulta rozhodne o svém dalším směřování ve volbách, které byly dnes vypsány,“ doplnil.

Lukáš Štich ve středu 1. února v souvislosti se závažným podezřením souvisejícím s udělováním stipendií rezignoval na funkci děkana FZS. V platnosti však zůstávalo prosincové usnesení akademického senátu FZS o jeho zvolení do čela fakulty v dalším čtyřletém funkčním období, pro které Lukáš Štich nebyl zatím jmenován. Na mimořádném jednání v pondělí 6. února akademický senát fakulty své prosincové usnesení o volbě Lukáše Šticha kandidátem na děkana nezrušil, dnes své rozhodnutí změnil.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh