Na faře v Mýtě je středisko pro schizofreniky

Na faře v Mýtě na Rokycansku je nové terapeutické středisko pro mladé lidi s duševní nemocí, zejména schizofrenií. Pobyt v komunitě by jim měl pomoci obnovit sociální dovednosti, které kvůli nemoci ztratili, a měl by je také připravit k pozvolnému začlenění do společnosti.


Na faře v Mýtě na Rokycansku je nové terapeutické středisko pro mladé lidi s duševní nemocí, zejména schizofrenií. Pobyt v komunitě by jim měl pomoci obnovit sociální dovednosti, které kvůli nemoci ztratili, a měl by je také připravit k pozvolnému začlenění do společnosti. Řekla to vedoucí střediska Anna Valentová.
"Kapacita střediska je deset až 12 mužů a žen ve věku do 18 do 35 let. Spolu s pětičlenným týmem terapeutů tvoří společenství. Klienti se tady učí samostatnosti, komunikaci a pracovním návykům v chráněném prostředí. Pracují v textilní dílně, pečují o dům, starají se o zvířata a zahrádku, " uvedla Valentová.
Klienti ve středisku zůstávají rok, nanejvýš dva. Po odchodu z komunity by měli být schopni pracovat alespoň čtyři hodiny denně. Pobyt v komunitě doporučí klientům ošetřující psychiatr. Klienti přispívají na provoz a jídlo 4000 korunami měsíčně.
Komunitu provozuje Česká asociace pro psychické zdraví jako pilotní projekt. Původně sídlila ve Stříteži u Volyně, nyní se přestěhovala do Mýta.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 09.12.2006 11:250 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024