Na festival do Dobřan míří v sobotu Pavel Lohonka Žalman

Na letošním, půlkulatém, DOBŘANSKÉM FESTovním ZPÍVÁNÍ zahraje a zazpívá v sobotu 1. srpna mimo jiné i ikona folkové scény Pavel Lohonka Žalman se svojí kapelou.


Stejně jako v minulých letech se místem tohoto hudebního festivalu stane venkovní scéna u kulturního zařízení v Dobřanech. Na podiu se v průběhu odpoledne a večera vystřídá několik kapel hrajících folk, country a bluegrass, včetně oblíbeným místních Faux Pase Fonet.

První srpnovou sobotu si nejen folkaři mohou dopřát letní dávku hudby na již tradičním DOBŘANSKÉM FESTovním ZPÍVÁNÍ u kina Káčka v areálu bývalých kasáren. V 15 hodin zahájí festival svým vystoupením přespolní kapela Hop a Šavani, po ní se na podiu vystřídají 3G Klatovy, Buky Band a Nerektik. Pozvání na letošní výroční 5. ročník přijala jedna z nejvýraznějších postav české folkové scény – písničkář Pavel Lohonka Žalman s kapelou Žalman & spol., která zahraje a zazpívá od 20:00. Závěr festivalu bude opět patřit pořadatelské kapele Faux Pase Fonet. DOBŘANSKÉ FESTovní ZPÍVÁNÍ si během předchozích 4 ročníků dokázalo najít své příznivce, pro které organizátoři připravili pokaždé skvělý hudební zážitek. „Srovnávat dřívější ročníky ale asi moc dobře nelze, protože i s ohledem na přibývající zkušenosti je z našeho pohledu každý ročník jiný.“ uvádí Kateřina Dušáková, organizátorka a kytaristka kapely Faux Pase Fonet. „Základ ale zůstává stále stejný, a to strávit sobotní odpoledne v pohodové náladě u dobré muziky,“ doplňuje ji manžel a zakladatel festivalu Hubert Dušák.

Parkování v místě, občerstvení zajištěno, vstupné 200 Kč, děti zdarma

foto: zalman.cz

Fotogalerie
The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka