Na křižovatce Borské a U Trati v Plzni jezdí řidiči nejčastěji na červenou

Dopravní policisté opakovaně kontrolují průjezdy vozidel na "červenou" v nepravidelných časových intervalech v teritoriu Městského ředitelství policie Plzeň.

weby uniweb

Abychom se nestali obětí nebo viníkem dopravní nehody, je nutno znát a respektovat pravidla, které nám jako řidičům ukládá silniční zákon.  Jak vyplývá ze zákona o provozu na pozemních komunikacích, účastníci se musí chovat ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožovali život, zdraví anebo majetek jiných osob ani vlastní.

  Při těchto nepravidelných kontrolách policisté zjistili, že řidiči porušují zákonem stanovená pravidla (průjezd na „červenou“) zejména na křižovatce ulic Borská a U Trati.

Řízení provozu světelnými signály:

     Při řízení provozu na křižovatce se užívá zejména světelných signálů tříbarevné soustavy s plnými signály nebo se směrovými signály. Signál s červeným světlem „Stůj!“ povinnost zastavit vozidlo před dopravní značkou „Příčná čára souvislá“, „Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!“ a „Příčná čára souvislá s nápisem STOP“, a kde taková dopravní značka není, před světelným signalizačním zařízením.

    Sankce za porušování tohoto sledovaného přestupku je daná a v tomto případě hrozí řidiči pokuta příkazem na místě do výše 2 500 korun s připsáním 5 bodů. Pokud by se řidič dostal do správního řízení, hrozí mu sankce 2 500 – 5 000 korun se stejným počtem bodů.  V případě, že by se řidič v posledních 12 měsících tohoto přestupku dopustil opakovaně, může přijít i o řidičské oprávnění až na 6 měsíců.


STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
cestuj kraj covid ockovani

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
uniweb weby