Na Mouřenci představí šumavské Židy, zvou i na noční prohlídku

Letní program v šumavském kostele na Mouřenci nad Annínem pokračuje. V neděli 9. srpna v 15 hodin přiblíží Mgr. Václav Diviš židovské tradice a osudy šumavských židovských obyvatel.

Jarní servisní akce AUTO CB

Běží také pravidelné komentované prohlídky kostela a kostnice na Mouřenci. Přijít můžete denně v 16:30 h a v sobotu navíc i v 11 h. O víkendu se můžete poprvé potkat s novým průvodcem Petrem Janečkem, který doplní průvodcovský tým.

Připravená je také další noční prohlídka Mouřence. Přijít můžete v neděli 9. srpna od 22 hodin.

Na noční prohlídky zve v létě i kaple se sklářskou hrobkou nad sklárnou v Anníně. Prohlídka tam bude v neděli ve 21 h (poté se můžete přesunout na noční prohlídku Mouřence, prohlídky na sebe navazují).

Jaké další pořady Mouřenec chystá? 

* v sobotu 15. srpna v 18 hodin přivítá historika umění prof. Jana Royta, který bude přednášet o středověkých mouřeneckých rreskách

* v sobotu 22. srpna ve 14 hodin na Mouřenci poprvé vystoupí pardubická folková skupina Marien - nenechte si ujít tento koncert!

* rovněž v sobotu 22. srpna večer od 19 hodin přivítá klatovskou kapelu Elias, která přednese spirituály a další vícehlasé písně

 A ještě jedna pozvánka do Annína!

* v pátek 21. srpna v 19 hodin bude v Anníně ve stodole na návsi 2. Annínské bábovkobraní (soutěž o nej... šumavskou bábovku). Hudebně tuto slavnost zkrášlí legendární Tomáš Linka se svým kvartetem. Těšit se můžete na známé hity Paní má se má, Chci být vodou na tvůj mlýn a další... a to přímo od jejich zpěváka, který letos slaví 50 let na scéně. Předprodej vstupenek poběží v dalších dnech na www.sirkus.cz, v kině v Sušici nebo v IC Hartmanice.

 Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
07.08.2020 15:150 +
 
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka