Na Mži v Radčicích se objevily olejové skvrny

K olejovým skvrnám na hladině řeky Mže v Radčicích vyjížděli dnes po poledni profesionální hasiči ze stanic Košutka a Pobřežní. Skvrny byly objeveny u dřevěné lávky přes řeku (zkratka z Radčic do Křimic).


K olejovým skvrnám na hladině řeky Mže v Radčicích vyjížděli dnes po poledni profesionální hasiči ze stanic Košutka a Pobřežní. Skvrny byly objeveny u dřevěné lávky přes řeku (zkratka z Radčic do Křimic). Hasiči podle mluvčího Františka Vaška za použití člunů nainstalovali na vodě jednu provizorní nornou stěnu, druhou vybudovali pod vodárnou. "Olejovou látku jímají pomocí sorbentu, který sypou na hladinu řeky v místech znečištění. O situaci byl informován odbor životního prostředí Magistrátu města Plzně a ČIŽP. Na místo byli povoláni také specialisté ze Školícího střediska a laboratoře Třemošná. Ti v současné době odebírají vzorky vody a provedou jejich rozbor," uvedl František Vaško.
Policisté s pracovníky povodí hledají možné zdroje znečištění. Na místo se dostavila vedoucí odboru životního prostředí Magistrátu města Plzně.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 21.12.2006 15:180 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq