Na parkovišti pro nákladní auta na Borech budou parkovat osobáky

V souvislosti s právě probíhající rekonstrukcí křižovatky ulic Klatovská třída a U Borského parku byl nucen Městský obvod Plzeň 3 odložit plánovanou rekonstrukci parkoviště v ulici U Borského parku.

Jarní servisní akce AUTO CB

„Je nám líto, že jsme museli již podruhé odložit rekonstrukci tohoto parkoviště tentokrát z důvodu výrazného úbytku parkovacích míst na objízdné trase ulicemi Politických vězňů a Dvořákova. Nechceme totiž vytvářet další tlak na již v současnosti nedostačující zbývající plochy pro parkování. Smlouva se zhotovitelem je podepsána a akce bude zahájena ihned po zrušení objízdné trasy cca v květnu. V rámci přípravy akce jsme alespoň zrušili parkování nákladních vozidel, což bylo velmi negativně vnímáno obyvateli okolních domů.“, informuje Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3, který má obvodní investiční akce ve své gesci.

Právě probíhající rekonstrukce křižovatky ulic Klatovská třída a U Borského parku v souvislosti výstavby nové tramvajové trasy na Borská pole vedla ke značným komplikacím důsledkem úbytku parkovacích ploch. To pocítili zejména obyvatelé Dvořákovy ulice a ulice Politických vězňů, kudy vede objízdná trasa a tím došlo k dočasnému vyblokování parkovacích míst.

„Víme o potížích motoristů z Dvořákovy ulice a ulice Politických vězňů a snažili jsme se jim vyjít vstříc. Využili jsme pozastavení plánované rekonstrukce parkoviště a po předchozím projednání s Policií České republiky použijeme podélné parkovací stání pro nákladní automobily v ulici U Borského parku pro dočasné parkování osobních automobilů. Věřím, že jsme řidičům z nejvíce postižené oblasti do května, kdy má být objízdná trasy zrušena, alespoň trochu pomohli“, říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka