Na Špičáku si o víkendu nezalyžujete, otevře až v pondělí

Vydatné deště z pondělí a úterý (3.a 4.1.), kdy za dva dny spadlo stejné množství srážek jako v průměrném úhrnu za celý leden, vystavily stopku lyžařům na šumavském Špičáku.

weby na míru UNIWEB

I přes současné ochlazení a zhruba deset centimetrů čerstvě napadaného sněhu tak zatím není možné areál pro lyžování otevřít.

Sjezdovky jsou silně podmáčené, dosud se po nich valí proudy vody, takže sníh, který na ně napadl, i ten co v areálu opět začali s návratem mrazu vyrábět ve sněžných dělech, není zatím možné upravit. „Rolby by jenom vytahaly nahoru bláto a vznikla by z toho nevábná kaše, na níž se lyžovat opravdu nedá. Musíme pár dnů počkat až vše promrzne, utáhne se. V pondělí 10.ledna bychom chtěli znovu otevřít první sjezdovky,“ říká k aktuálním podmínkám ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.       
   
V areálu také prosí všechny lyžaře, aby nyní po sjezdovkách, které jsou pro veřejnost uzavřené a vstup je na ně zakázán, sami na vlastní pěst nelyžovali. Hrozí jim vážné úrazy kvůli kontaktu s technikou zasněžování, která je na svazích rozmístěna, a také mohou lyžemi poškodit přívodní hadice s vodou nebo elektrické kabely, což zaměstnancům střediska práci neulehčí. Naopak tím jen prodlouží termín opětovného otevření prvních sjezdovek plánovaná na začátek příštího týdne. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Lite Plzeň

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby