Na Vysoké u Dobřan vznikne moderní střelecký areál

V úterý bylo na Krajském úřadě Plzeňského kraje podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci při realizaci výstavby Střeleckého areálu v katastru obce Dobřany „Vysoká“.


Obsahem memoranda je vybudování střeleckého areálu v katastru obce Dobřany „Vysoká“, který bude splňovat přísná kritéria pro konání mezinárodních závodů, protože v současné době se takovýto areál v Plzeňském kraji nenachází.

Memorandum podepsal za Plzeňský kraj hejtman Josef Bernard, za Český olympijský výbor jeho předseda Jiří Kejval a město Dobřany jeho starosta Martin Sobotka.

Obsahem Memoranda je spolupráce na vybudování střeleckého areálu světových parametrů, který bude zahrnovat broková stanoviště, IPSC boxy, střelnici na biatlon, běžící terč a další sportovní a lovecké discillíny včetně dráhy na 500 m. Vedle toho bude vybudováno zázemí a moderní sportovní a obslužná infrastruktura jak pro areál, tak pro trénink a pořádání sportovních akcí národního i mezinárodního významu. Zúčastněné strany budou spolupracovat na zajištění financování výstavby střeleckého areálu, studii udržitelnosti a vizualizaci.

Společně se střeleckým stadionem v Plzni – Lobzích nabídne nový areál kompletní možnosti kvalitního tréninku střeleckých sportů všech věkových kategorií.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 29.01.2020 07:110 +
 
IV. ABO koncert

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu