Nabízeli stínící techniku, seniorce ukradli šperky i peníze

Policisté z obvodního oddělení Plzeň 2 se zabývají případem krádeže, ke které došlo začátkem března letošního roku.

Cílená propagace v Plzni

Podle dosud zjištěných skutečností navštívili dva dosud neznámí muži starší ženu a pod záminkou prodeje a montáže stínící techniky se jí vloudili do bytu. Následně využili její chvilkové nepozornosti a z jednoho pokoje jí odcizili šperky a finanční hotovost ve výši 55 tisíc korun. Celkem způsobili poškozené škodu přes 80 tisíc korun.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody a po pachatelích intenzivně pátrají.

Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k vašim penězům. Nedůvěřujte neznámým lidem a nevpouštějte nikoho cizího do svého bytu.

Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb nechte si předložit jeho služební průkaz, nebo ještě lépe zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte.

Nepodvolujte se nátlaku ze strany cizích lidí například k podpisu různých dokumentů. Vše si v klidu a pečlivě promyslete.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka