Nezaměstnanost na Sokolovsku, která je dlouhodobě nejvyšší v západních Čechách, přesáhne zcela jistě v tomto měsíci 10 procent.
Míra nezaměstnanosti v Karlovarském kraji se podobně jako v červenci drží na 7,6 procenta. Počet žadatelů o práci přesto vzrostl o 73 osob na téměř 12 tisíc 400 uchazečů. Největší nezaměstnanost v kraji vykazuje tradičně Sokolovsko. Mluvčí tamějšího úřadu práce Jaroslav Januš předpokládá, že řady lidí bez práce v září rozšíří absolventi a míra nezaměstnanosti v okrese přesáhne deset procent (v srpnu činila 9,9 procenta). Počet lidí bez práce zde za měsíc vzrostl o 45 osob na téměř 4900 lidí. Rovněž na Karlovarsku, kde mohou žadatelé vybírat z 602 nabídek k zaměstnání, vzrostl počet uchazečů o zaměstnání. Míra nezaměstnanosti se zde zvýšila o desetinu bodu na osm procent.
Kermi s. r. o. je součástí nadnárodního koncernu AFG se sídlem ve Švýcarsku, naši mateřskou firmu Kermi GmbH naleznete v Plattlingu v Dolním Bavorsku.
Výrobní závod ve Stříbře byl založen v roce 1996.
Zabýváme se výrobou otopných systémů a v této oblasti patříme mezi přední evropské výrobce.
Firma Kermi s. r. o. patří mezi nejvýznamnějšího a největšího zaměstnavatele ve Stříbře.