Neděle v Plzni byla ve znamení alkoholu

Alkohol patrně sehrál svoji roli v případu, kterým se od nedělní jedné hodiny a čtyřicáté minuty v noci zabývají policisté z obvodního oddělení Plzeň - střed.


Alkohol patrně sehrál svoji roli v případu, kterým se od nedělní jedné hodiny a čtyřicáté minuty v noci zabývají policisté z obvodního oddělení Plzeň - střed. Na pomoc byli přivoláni k incidentu, který se odehrával v zábavním podniku ve středu města.


Ukázalo se, že 30letý host urážel přítomné hosty i barmana a neustále vstupoval do prostoru baru. I když ho barman opakovaně upozorňoval, aby do zmíněného prostoru nechodil, návštěvník jeho výzvy ignoroval. Zřejmě to byl impuls, který 39letého barmana vyprovokoval a svojí hlavou udeřil hosta do obličeje. Způsobil mu zranění, ale ani tehdy se zákazník nevzdal a neustále vstupoval do prostoru vyhrazeného pro obsluhu. Když přijeli na místo policisté a vyzvali jej, aby svého protiprávního jednání zanechal, ignoroval také je. Proto přišly na řadu hmaty a chvaty sebeobrany a uniformovaní muži zákona hosta vyvedli v poutech ven. Venku se zklidnil a tak mu policisté pouta zase sundali. Na místo byla přivolána rychlá záchranná služba. Lékař chtěl 30letému Plzeňanovi ošetřit zranění, které mu předtím způsobil barman, ale ten jeho péči odmítl. Dechová zkouška u něj odhalila 1,24 promile alkoholu a tak jej policisté poučili, že až vystřízliví, ať přijde na obvodní oddělení Plzeň - střed, kde se celý případ bude řešit dál. Případ policisté prozatím kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití.
V neděli pět minut po druhé hodině v noci jel od Klatov do Plzně 38letý muž z Mladoboleslavska. Na křižovatce ulic Klatovská, České údolí a spojka Litice zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla svým schopnostem, vjel vlevo mimo vozovku, kde najel na vyvýšený obrubník, narazil do kovových svodidel a skončil v protisměru v příkopu. Policisté z oddělení dopravních nehod ho vyzvali k dechové zkoušce. Přístroj v jeho dechu naměřil 1,22 promile alkoholu. Jeho další cesta vedla k lékaři, který mu odebral vzorek krve. Expertíza by měla ukázat, kolik alkoholu měl v krvi v době dopravní nehody. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Hmotná škoda byla vyčíslena na více než 85 tisíc korun.
Jen o několik málo minut později, asi dvacet minut po druhé hodině v noci, kontrolovala hlídka z obvodního oddělení Plzeň -Slovany v Koterovské ulici řidiče vozidla značky Renault Laguna. Motorista se jim zdál opilý a tak jej vyzvali k dechové zkoušce. Ta jejich podezření potvrdila. Přístroj v jeho dechu naměřil 1,36 promile alkoholu. Jeho další cesta vedla na plzeňskou protialkoholní záchytnou stanici. Policisté ze zmíněné slovanského obvodního oddělení budou v šetření tohoto případu pokračovat. Vypadá to, že se 49letý řidič z Plzně bude zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Na záchytce v neděli skončil také 45letý cizinec ze sousední země. Krátce po sedmnácté hodině jej policisté zajistili v čekárně fakultní nemocnice. Byl notně opilý a močil na zem. Na záchytce skončil také 42letý cizinec z východu. Ten se kolem půl jedenácté večer potácel kolem náměstí T.G.Masaryka a svými nekoordinovanými pohyby ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu.Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 04.12.2006 14:390 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024