Nehoda u Běšin: Pět mrtvých, tři zranění

Pět dospělých lidí zemřelo dnes ráno při nehodě na silnici z Klatov do Železné Rudy u obce Běšiny. Asi v půl šesté se zde čelně srazila dvě osobní auta Škoda Octavia a Nissan Primera. Na silnicích západních Čech už letos zemřelo 77 lidí.

obrázek: Nehoda u Běšin: Pět mrtvých, tři zranění
Pět dospělých lidí zemřelo dnes ráno při nehodě na silnici z Klatov do Železné Rudy u obce Běšiny. Asi v půl šesté se zde čelně srazila dvě osobní auta Škoda Octavia a Nissan Primera, řekl mluvčí krajských hasičů František Vaško. V nissanu zahynuly tři ženy a muž a ve škodovce řidič vozidla. Jednoho člověka se ještě na místě snažili hasiči a zdravotníci resuscitovat, ale k životu se jim ho už nepodařilo navrátit.
V obou autech cestovalo po čtyřech lidech. Tři osoby ze škodovky utrpěly zranění, z toho jednoho člověka odvážel do nemocnice vrtulník. Podle mluvčí plzeňské fakultní nemocnice Renaty Jenšíkové je ve vážném stavu a lékaři ho operovali.

Hasiči museli těla ze zdemolovaných aut vyprošťovat. "Následkem nehody skončil nissan v příkopu, druhé vozidlo zůstalo na vozovce. Hasiči museli u nissanu dokonce odstřihnout střechu, aby osoby dostali ven," popsal mluvčí hasičů.

Silnice, která je v místě nehody poměrně široká a přehledná, byla několik hodin neprůjezdná. Policisté vyšetřují příčiny nehody.

Podle mluvčího západočeské policejní správy Jiřího Soukupa letos v Plzeňském a Karlovarském kraji přišlo při nehodách o život 77 lidí, včetně dnešních obětí. Ve stejnou dobu minulého roku to bylo 92 usmrcených osob.

Podobně tragická nehoda se v Plzeňském kraji stala před dvěma roky, 12. října 2004 zemřelo pět mužů po srážce tří aut na hlavní silnici mezi Plzní a Domažlicemi nedaleko Chotěšova na Plzeňsku. Čtyři zemřeli na místě, pátý o několik hodin později v nemocnici.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku
Další články