Nejlepší a největší festival pouličního umění v Česku? To bude Pilsen Busking Fest 2016

Největší festival pouličního umění v Česku? Čtyři dny napěchované uměním desítek buskerů z celého světa? Festival, který může konkurovat obdobným akcím po celém světě? Odpověď na výše položené otázky zní Pilsen Busking Fest 2016.


Třetí ročník stále se rozrůstajícího festivalu pouličních hudebníků, tanečníků či divadelníků pohostí Plzeň ve dnech 28. 9. - 1. 10. 2016. A pořadatelé festivalu slibují, že letošní ročník bude nejlepší. Už nyní jsou přípravy na něj v plném proudu.
A známá jsou i první jména účinkujících. Půjde doslova o jednotlivce a uskupení z celého světa.  A i když nyní jsou jejich jména pro některé lidi velkou neznámou, kdo ví, třeba o nich jednou uslyšíme, stejně jako o Edith Piaf, Bobu Dylanovi, Davidu Gilmourovi z Pink Floyd, B.B.Kingovi, Joan Baez, Ericu Claptonovi, Janis Joplin, Louis Armstrongovi či Rodu Stewartovi. Ano, i tyto hvězdy světových hudebních pódií začínaly jako buskeři na ulici a vydělávaly si hraním do klobouku.

A na co festival, jehož hlavním zázemím bude letos velké Náměstí republiky v samotném centru Plzně, ale i okolní ulice, láká?  "Z potvrzených umělců se návštěvníci mohou těšit například na kytarového mága z Polska Mariusze Goliho alias Vargalla. Doporučuju jeho videa na serveru Youtube, které mají až deset milionů zhlédnutí," prozrazuje ředitel festivalu Jan Šinko.
Ten dále láká třeba na Till Sunday Pirate, což je sólový projekt jednoho ze zakládajících členů Olive Tree Dance, jedné z nejznámějších didgeridoo kapel světa. "Moc se take těšíme na tanečníky a akrobaty z Ghany - Akwaaba Dance Group, kteří zvládají to, na co se obyčejný smrtelník bojí i dívat v televizi," dodává Šinko. "Máme samozřejmě potvrzeno přes dvacet zahraničních kapel, umělců, klaunů, komediantů a dalších, ale jména si nechám zatím raději pro sebe."

ak již bylo zmíněno, pořadatelé by rádi letošní roční Pilsen Busking Festu vyšperkovali do takové podoby, aby se o něm hovořilo jako o zatím nejlepším. "Povedlo se nám pro letošek zamluvit celé náměstí, kde vyrostou dvě hlavní stage a čtyři kreativní zóny, o jejichž konkrétní náplni se v současné době jedná, a to i o konkrétní a přesné podobě festivalu. Ale slibuji, že informace budeme mít brzy. Kromě náměstí obsadíme i některé přilehlé ulice, zejména Smetanovu a Riegrovu, ale to je všem určitě jasné. To by nebyl pouliční festival bez ulice," vysvětluje Jan Šinko.
Aby vše klaplo, je důležité mít perfektní organizační tým. Pořadatelé festivalu proto hledají dobrovolníky, kteří by jim s pořádáním akce, která nemá v Česku obdoby, pomohli. "Hledáme různé typy lidí, ale nejdůležitější je pro nás celkové nadšení pro festival, sdílení našich myšlenek a pozitivní přístup k práci. Jinak sháníme jak silné kluky, chlapy na stavění a následné bourání festivalu, tak i organizačně schopné kluky i holky pro posílení týmu během festivalu, ale i například někoho, kdo nám pomůže s propagací," doplňuje šéf festivalu.

Pokud bude mít někdo zájem, nechť se obrátí na e-mailovou adresu:  plzen@buskingfest.cz. Pořadatelé shání ale i sponzory, kteří by jim s přípravou festivalu pomohli finančně. Za to jim organizátoři slibují pořádnou reklamu na největším náměstí v západních Čechách. A hlásit se ještě mohou i zájemci o vystoupení.
Bližší informace o dalším dění kolem Pilsen Busking Festu 2016 již brzy!

Festival pořádá CONEXIS z.s. ve spolupráci s Pilsen Live os. a Místní Borci.
Webové stránky festivalu: www.buskingfest.cz (prozatím loňský web, na novém se usilovně pracuje)Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024