Netopýři už zase obsazují a devastují plzeňské byty

Celkem 51 živých a 6 uhynulých netopýrů hvízdavých zajistili plzeňští zvířecí záchranáři v aktuálně nevyužívané kanceláři budovy Magistrátu města Plzně.

weby na míru UNIWEB

V pondělí otevřená ventilačka činžovního domu přilákala netopýry pohybující se ve vnitrobloku ulic Jagellonská, Škroupova, Americká, Resslova.

 Výskyt netopýrů hvízdavých je teď ale po celém městě, a to od historického jádra až po okrajové části, parky a zeleň. Plzeň je na hlavní tahové trase a odjakživa zastávkou pro stovky až tisíce těchto jinak užitečných a létajících savců. Teplejší prostředí ve městě, spolu s pouličním osvětlením, hmyzem jakožto potravou a pěti řekami je pro migrující netopýry důležitou zastávkou. "Proto větráte-li, jedete na dovolenou, nebudete doma, či máte otevřenou třeba jen větrážku, zcela určitě byste měli mít ve vlastním zájmu teď a minimálně po dobu následujících tří až čtyř týdnů v oknech síta proti hmyzu," líčí šéf tvířecích záchranářů Karel Makoň.

Důležitá je totiž prevence než pak nákladné složité a drahé odstraňování následků. "Na tento problém upozorňujeme již několik let stále dokola, dnes dáváme výstrahu už pro celé území města, i když lokality, domy, budovy se každý rok notoricky opakují, majitelé či nájemníci jsou nepoučitelní," dodává Makoň.

 Své o tom ví i pracovníci údržby budov MMP, kteří ve středu museli kvůli necelým šesti desítkám netopýrů hvízdavých rozebrat téměř celou kancelář a odchytem strávili v několika lidech dvě docela krušné hodiny! A to 57 netopýrů je oproti 300 až 500 jedinců relativně legrace.

foto: desop

Fotogalerie
NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Velikáni filmové hudby

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
uniweb weby